Under 18, ženske

Briščiki; ponedeljek, 5. februarja 2018
Polet – Concordia  59:43 (21:8; 37:15; 49:33)
POLET: Perčič  8 (4:4; 2:15; 0:3), Furlan 3 (-; 0:3; 1:1), Danev M. 8 (2:4; 3:9), Orel 15 (9:16; 3:8), Bandi 2 (-; 1:2), Daneu N.  10 (0:2; 5:10), Zobec 13 (3:7; 5:7). Trener mario Gerjevic.
Poletovke so proti skromni ekipi iz Concordie pridno opravile domačio nalogo. V prvi četrtini so si s hitro igro takoj priigrale prednost 13 točk, ki so v nadaljevanju tekme bolj ali manj uspešno upravljale. Zmanjkalo je nekaj natančnosti pri polaganju na koš in pri prostih metih. V obrambi so dobro zapirale nasprotnice in vse igralke, ki so stopile na igrišče so se tudi vpisale med strelce. Pohvalo si zasluži mlada Bandi Alija, ki je odigrala brez treme večji del tekme.

Sistema Rosa Pordenon – Polet  62:43 (19:11; 34:21; 54:31)
POLET: Perčič 7, Furlan 4, Danev M.  3, Orel  8, Daneu N.  10, Zobec 11. Trener: Mario Gerjevič.
Poletovke, čeprav so nastopile samo v šestih, so odigrale dobro tekmo proti solidni ekipi iz Pordenona, ki je skozi celo tekmo predvajala zelo agresivno igro. Prav groba igra domačih igralk je razburila trenerja Gerjevica, ki se je preveč glasno  pritoževal in moral v začetku druge četrtine zapustiti klop zaradi izključitve. Zobec in soigralke se niso zmedle in se do konca tekme hrabro upirale nasprotnicam.

Under 14, moški

Sobota, 3. februarja 2018
Bor – Interclub Muggia  76:42  (25:6; 38:18; 57:35)
BOR: Cepar, Cavarra 2, Bandi 2, Hollan 3, Scherl, Zerjal 2, Talpo 3, Stokelj 26, Terčon 30, Maurel 8. Trener: Igor Meden.
V soboto so Borovi košarkarji gostili ekipo z Milj, ki zaseda zadnje mesto na lestvici brez zmage. Kljub trudu, ki so ga pokazali igralci gostujoče ekipe, je bila razlika na igrišču več kot očitna. Že v prvi četrtini je Bor pod vodstvom razigranega Terčona jasno pokazal, da bosta dve točki ostali doma. Od druge četrtine dalje je trener Meden z rotiranjem igralcev dal vsem možnost, da se izkažejo. Gostujoči igralci so uspeli vsaj delno zdržati nalet borovcev, v zadnjih desetih minutah pa so domači košarkarji zopet pritisnili na plin in dokazali, da so vsaj za razred boljši od sobotnega nasprotnika. Odličnemu Terčonu je tokrat pri polnjenju nasprotnikovega koša pomagal Stokelj, ki se vrača v strelsko formo. Treba pa je pohvaliti vse Borove igralce za pristop do tekme. Na pustni ponedeljek bodo borovci igrali v Nabrežini derbi s Sokolom.