Ta košarkarski vikend je trajal teden dni. Naše ekipe pa so bile razpoložene in so dosegle kar precej zmag.

Under 18, elitna liga

Sreda, 8. novembra 2017
Jadran – Falconstar 78:57 (18:13; 33:36; 59:52)
JADRAN: Cingerla 0 (-;0:1), Sedmak 0, Rovis   8 (2:2; 3:8), Zgur 15 (4:5; 4:9; 1:1), Cappellini 2 (0:2; 1:1), Emili 15 (3:4; 6:10), Zettin D. 11 (3:4; 4:13; 0:3), Švab 15 (4:5; 4:6; 1:2), Jazbec 0, Zidaric S. 12 (-; 3:4; 2:3). Trener Mura Andrea.
Jadranovci so prepričljivo zmagali proti ekipi Falconstar iz Tržiča. Kljub odsotnosti obeh organizatorejev igre Patrika Zettina  in Mateja Perčiča so domači odigrali dobro tekmo. Po izenačenem prvem polčasu, so v tretji četrtini  poostrili tempo igre in strli odpor gostov. Poleg solidne igre Zgurja in Emilija, zaslužita pohvalo mlajša igralca (letnik 2001) Švab in Zidaric.

Vrstni red (po 6 krogih): Basketrieste, Amici Pall. Udinese, Centro Sedia, Intermek Cordenons 8; Jadran, Portogruaro, Nuovo Basket 200 4;  Falconstar, Gonars, DGM 2.
Prihodnji krog: Nuovo Basket 2000 – Jadran (Pordenon, 16.11. ob 20.00)

Under 18, deželna liga

Torek, 14. novembra 2017
Breg – Azzurra R.d.r. 46 : 85 (13:24; 24:44; 35: 58)
BREG: Negovetti 10, Hervat, Kalc 4, Pregarc (k) 3, Zerjul M. 11, Zerjul A., Cavarra, Coffoli 2, Maver, Vecchiet 14, Ota 2, Radetič. Trener M. Jurić.
Torkova tekma proti vrstnikom Azzurre je razkrila vse košarkarske pomanjkljivosti Bregovih najstnikov. Zgledalo je, kot da bi se prvič zbrali na igrišcu. Preveč je bilo po neumnem izgubljenih žog, kar so nasprotniki takoj kaznovali, preveč forsiranih metov iz neizdelanih poziciji, nič agresivnosti, kar kaže tudi podatek o osebnih napakah (samo en igralec jih je imel 4 , dva po 3 in ostali dve ali manj). Tekmo so začeli spodbudno a po 5′ igre pri izidu 11:11 so nasprotniki pritisnili na plin in z delnim izidom 20:2 zapečatili potek tekme.
Upajmo, da jih je ta tekma streznila in da bojo trenirali z večjo vnemo, da čimprej popravijo napake.

Trst - košarka; Under 18, elitna liga

Jadran – Falconstar, foto Ivan Perčič

Basket Trieste – Dom 70:31 (18:5, 24:4, 12:14, 16:8)

DOM: Mucci 3, Čavdek 2, Demartin 0, Calzavara 3, Terčič 6, Zigon 6, Barocco 2, Peric 0, Černic 0, Minozzi 6, Chimenti 3. Trener Dellisanti.
Domovci so imel proti solidni ekipi Basket Trieste v prvih dveh četrtinah  težave v napadu. Zlasti zgubljene žoge so botrovale veliko protinapadov, kar so  nasprotniki dobro izkoristili. V tretji četrtini pa so le rdeči reagirali, odigrali zbrano in tudi dobili četrtino. Od posameznikov je tokrat dobro igral Terčič tako v napadu kot v obrambi.
Poraz je pokazal, da morajo fantje vložiti še več truda na treningih, če želijo izboljšati igro.

Milje, nedelja, 12. novembra 2017
Interclub Muggia – Dom 82:45 (23:7, 13:12, 26:18, 20:8)
DOM: Komic 0, Jakin 8, Mucci E 4, Čavdek L. 0, Frandolič 4, Terčič 2, Peric 2, Venturini 8, Černic 2, Chimenti 5, Ruzzier 0, Trobini 10. Trener: Dellisanti.
Proti močni in fizično boljši ekipi so domovci doživeli tretji poraz. “Rdeči” so imeli težave pri izvedbi napada, kajti so zgubili veliko žog že pri podajah,  kar so domačini izkoristili s protinapadi. Nekaj več so pokazali Jakin, Venturini in Trobini.

Gorica, 16. novembra 2017
Dom –  San Vito Ts 70:65 (17:19, 12:15, 24:17, 17:14)
DOM: Salvi 6, Komic 8, Jakin 9, Concetti 0, Demartin 0, Barocco 4, Ruzzier 0, Zigon 10, Menis 0, Venturini 18, Minozzi 1, Trobini 14 (2) Trenerja: Zavrtanik in Dellisanti.
Domovci so osvojili tretjo zaporedno zmago. Tekma za rdeče ni bila lahka. San Vito je dobro igral v napadu, domovci pa so izgubili veliko žog zlasti pri podajah in v skoku v obrambi. Preobrat v igri smo zabeležili na začetku 3. četrtine, ko so se rdeči zbrali in z agresivno obrambo pridobili veliko žog. V tej četrtini se je zlasti izkazal Zigon, ki je zlahka zadeval in zbral kar deset točk. V zadnji četrtini pa se San Vito ni vdal in skušal dohitet domače. Domovci pa so obdržali “mirno kri” in nato tudi zmagali. Domača trenerja nista bila zadovoljna s predstavo svojih igralcev, rdeči že drugo tekmo zapored ne igrajo zbrano od prve minute, kar bi lahko v nadaljevanju prvenstva privedlo do nezaželenih spodrsljajev.

Under 18, ženske

Briščiki; ponedeljek, 13. novembra 2017 (20.45)
Polet – Sistema Rosa 51:50 -> več in foto

Under 16, moški

Tržič; sobota, 11. novembra 2017  (18.00)
Falconstar A – Dom 59:65 (13:22, 21:7, 11:26, 14:10)
DOM: Salvi 10 (1), Komic 12 (1), Jakin 0, Concetti 5 (1),Demartin 0, Ruzzier 0, Zigon 10, Menis 0, Venturini 5 ,Minozzi 2, Trobini 20. Trenerja: Zavrtanik in Dellisanti.
Rdeči so v Tržiču dosegli pomembno zmago proti neposrednemu tekmecu za prva mesta na lestvici. Tekma je bila vseskozi napeta in izenačena. V prvi četrtini so Goričani igrali boljše in s protinapadi nadigrali domačine. ZAradi nezbranosti so domovci slabo igrali v drugi četrtini, ki jo je Falconstar dobil. Iz slačilnice so se rdeči vrnili kot prerojeni in igrali zbrano. Z Zigonom na čelu so si priigrali 8 točk prednosti, ki  so jo upravljali do konca tekme.

Briščiki; nedelja, 12. novembra 2017 (11.30)
Jadran – Falconstar B 89:50 -> več in foto

Under 16, ženske

Milje, nedelja, 12. novembra 2017 (9.30)
Interclub – Polet 78:20 (18:5, 20:02, 21:5, 18:8 )
POLET: Radenkovic, Vidonis, Battilana 6, Bandi 2, Sartori 1, Leban, Radovini 2, Pregarc, Zerjal 9, Zobec, Racman. Trenerka: Malalan.
Poletovke so kljub porazu dobro  igrale. Igra v napadu se vsako tekmo boljše razvija, imele pa so precej smole v prostih metih. Res vse igralke so zadovoljile, omenili pa bi Giulio Radovini za borbenost.
Letos nastopajo poletovke v prvenstvu under 16, kjer so skoraj vse nasprotnice za leto ali dve starejše, fizično in tehnično zelo pripravljene. Za igralke, predvsem začetnice, je pa zelo važno in  spodbudno, da se na vsaki tekmi prav vse izkažejo in brez treme borijo proti zelo izkušenim igralkam.

Under 15, moški

Dinamo Gorizia – Jadran 48:74 (9:15, 16:38, 29:62)
JADRAN: Busan 2, Di Marcantonio 4, Raseni 10, Gherlani 40, Panjek, Doljak 3, Mezzavilla, Vremec 13, Siega 2; trener Vatovec.
3 točke: Gherlani
Jadranovci so začeli na najboljši način prvenstvo. Zmaga ni bila nikoli pod vprašajem  razen med prvo četrtino, ko so vodili samo za 6 točk. Pohvalo si zaslužijo vsi fantje. Naj omenimo Gherlanija, ki je bil s 40 točkami nerešljiva uganka za nasprotnike.

2. krog; 16. novembra 2017
Jadran Carpenteria Breg – Azzurra 69:49 (14:15, 30:28, 52:38)
JADRAN: Busan 2, Di Marcantonio 6,  Gherlani 32, Doljak 4, Mezzavilla, Vremec 19, Siega 6, Pieri. Trener: Vatovec, pomočnik: Peric.
3 točke: Vremec
Proti Azzurri (selekcija letnikov 2004) so naši odigrali lepo tekmo. V prvem delu sta si bili ekipi enakovredni, večinoma zaradi velikega števila lahkih košev, ki so jih jadranovci zgrešili. Drugi polčas pa so naši fantje začeli na najboljši način bodisi v napadu kot v obrambi in si priigrali prednost, ki so jo do konca tekme stalno večali. Vsi fantje si zaslužijo pohvalo za lepo predstavo.

Under 14, moški

Bor – San Vito  54:44 (12:10; 27:24; 44:38)
BOR – Cepar 4, Cavarra, Bandi, Stopar 2, Bellettini, Hollan 6, Vrabec, Žerjal 2, Talpo 4, Stokelj 11, Terčon 11, Maurel 14. Trener: Meden.
Mladi Borovi košarkarji so na prvi letošnji prvenstveni tekmi na 1.maju zasluženo zmagali ter odnesli domov dve pomembni točki proti ekipi San Vito. Ekipi sta si bili enakovredni, tekma je bila lepa in izenačena skoraj do konca. Borovci so prišli takoj v rahlo vodstvo, vendar se trdoživih nasprotnikov niso uspeli otresti. Vsakič, ko se je v napadu za trenutek zataknilo ali pa je obramba malo zatajila, je nasprotnik takoj borovce kaznoval in se jim nevarno približal. Pod odličnim vodstvom trenerja Medna, so domači igralci v tretji četrtini strnili še bolj svoje vrste in uspeli dati kakšen koš več od nasprotnika. V zadnji četrtini jim je končno uspelo streti nasprotnika in zaključiti tekmo s desetimi točkami naskoka. Trener je bil zadovoljen s pristopom svojih varovancev in z lepo igro, ter pohvalil prav vsakega košarkarja domače ekipe. Sedaj bo treba z istim pristopom na naslednjo tekmo, ki bo že v četrtek, ko bodo svetoivančani nadoknadili tekmo prvega kola.

Gradež; četrtek, 9. novembra 2017
Grado – Dom 56:89 (16:23, 16:21, 5:25, 19 20)
DOM: Macuz 0, Devetak 28, Concetti 0, Pahor 5, Minozzi 11, Frandolič 0, Cristancig 13, Mucci 0, Onesti 8, Čubrilo 24. Trenerja: Zavrtanik in Peteani
Domovci so v drugem krogu igrali zbrano in brez treme, ovsem drugače kot na prvi tekmi. Že od vsega začetka so z dopadljivo igro polnili koš nasprotnika. V tretji četrtini so rdeči z Devetakom in Čubrilom na čelu stisnili vrzeli v obrambi in dokončno strli odpor domačinov.
Pohvalo si zaslužijo prav vsi igralci, posebno  mlajša Minozzi in Pahor.

Gorica; ponedeljek, 13. novembra 2017
Dom – Falconstar 69:66 (11:19, 21:12, 18:16, 19:19)
DOM: Štekar A. 4, Macuz 0, Primožič 0, Devetak 8, Concetti 0, Cristancig 14, Mucci 2, Štekar L. 2, Onesti 2, Čubrilo 35. Trenerja: Zavrtanik in Peteani.
Bili smo priča dopadljivi in borbeni tekmi. Obe ekipi sta se borili in vsak večji zaostanek vedno nadoknadili. Domači so bili boljši v drugi in tretji četrtini, igrali so hitro v napadu in zbrano v obrambi. Škoda lahkih zgrešenih košev izpod obroča, kajti bi lahko slavili z večjo razliko v točkah.
Tokrat je bil MVP tekme Čubrilo, ki je bil  za nasprotnike nerešljiva uganka. V igri pod košem in v igri ena proti ena je bil sokorajda nepogrešljiv.

Nabrežina, sobota, 11. novembra 2017
Sokol – Barcolana 53:24 (9:3, 29:8, 44:11)
SOKOL: Lopreiato 3, Pro 4, Kralj 4, Gerin 10, Gruden, Zannoni, Marion 18, Fontanot 8, Persi 6; trener Vatovec, pomočnik Peric.
3 točke: Marion
Interclub – Sokol 31:90 (4:26, 12:44, 17:61)
SOKOL: Lopreiato 8, Pro 13, Kralj 6, Gerin 16, Gruden, Zannoni, Marion 15, Fontanot 13, Persi 19. Trener: Vatovec; pomočnik: Peric
Na obeh tekmah so sokolovci z lahkoto odpravili nasprotnika. Naj omenimo v prvi tekmi slab začetek, potem pa boljše nadaljevanje. Proti Interclubu pa so bili brez težav že od samega začetka. Trener je lahko v teh dveh tekmah porazdelil precej enakomerno minutažo. Fantje si zaslužijo pohvalo za obe zmagi.

Trst; 16. novembra 2017
Barcolana – Bor  47:62 (12:13; 28:30; 33:47)
BOR : Cepar, Bandi, Stopar 4, Bellettini, Hollan 4, Vrabec, Žerjal, Talpo 2, Stokelj 18, Terčon 23, Maurel 11.Trener I. Meden.
Na drugi tekmi so mladi borovci gostovali pri Barcolani. Tekma je bila v glavnem izenačena od vsega začetka tja do konca tretje četrtine. Borovci so sicer dajali občutek, da so boljši tekmec, vendar jim ni uspelo, da bi ušli domačim košarkarjem. S Stokljem in Terčonom so dobili dvoboj pod košema, predvsem v napadu, a so bili v obrambi preveč mehki, kar so nasprotniki izkoriščali in držali stik z našimi. Končno so se borovci le začeli držati navodil trenerja predvsem v obrambi, saj so v zadnji četrtini domači igralci zadeli le pet točk in tako zasluženo odnesli dve točki domov. Vsi si zaslužijo pohvalo za požrtvovalnost, tokrat bi pa le omenili Stoklja, ki je bil ob običajnem doprinosu v obrambi tudi zelo razpoložen v napadu.

Under 13

Štarancan, sobota, 11. novembra 2017
Pallacanestro Monfalcone – Dom 43:71 (11:26, 6:17, 10:6, 16 22)
DOM: Burzić 0, Primožič 8, Concetti 6, Pahor L. 14, Minozzi 24, Frandolič 6, Vinciguerra 3, Štekar 0, Mucci 10 Pahor I. 0, Pahor M. 0 Trenerja: Peteani in Ambrožič.
Tudi najmlajši domovci (letniki 2005/06) so začeli prvenstvo in to z visoko zmago v gosteh. Rdeči so od prve minute z agresivno obrambo in s hitrimi protinapadi nadigrali gostitelje. Trener Peteani je dal vsem fantom veliko minutaže. Pohvalo si zaslužijo prav vsi, ki so stopili na igrišče. Pokazali so veliko borbenosti in napredek  v igri.

Nedelja, 12. novembra 2017
Azzurra B – Kontovel 83:54 (22:14, 13:16, 26:13, 22:11)
KONTOVEL: Tomsič, Kerschbaumer 3, Panjek, Mokor 2, Race 1, Semen 22, Gergolet, Škerk 8, Ušaj 4, Vecchiet 13, Glavina, Čebulec 2. Trenerja: Vremec in Jana Croselli.
V prvem kolu pokrajinskega prvenstva under 13 so Kontovelci prišli domov sklonjenih glav. Nasprotnikom so bili kos le polovico tekme, ko je bila igra zelo dopadljiva in so vsi pripomogli temu. V drugem delu so nasprotniki nadaljevali z istim tempom igre, modri pa temu niso uspeli slediti . Razlika je bila očitna predvsem v obrambi, kjer so bili Tržačani dosti bolj zagrizeni kot Kontovel.
Našim naj bo tekma v razmislek, kaj pomeni intenzivnost v vseh detajlih igre, kar se da izboljšati na pristopu do treningov.