Breg je v drugem krogu under 20 v gosteh premagal Cordenonsu. V prvenstvu U18 so poletovke sklenile prvenstvo z zmago proti ekipi Mosaiko.

Mladinske lige

Under 20

SKUPINA GOLD; Cordenons; torek, 21. marca 2017 (20.30)
Cordenons – Breg
68:77 (20:20, 33.39, 52:59)
BREG: I. Gregori 4, Spolaore 21, Giuliani 4, Gelleni 28, L. Gregori 2, Crismani 15, Bazzarini, Grizonič 2; trener Jurić.
Tri točke: Spolaore 3. Izključen: I Gregori (34)
Čeprav je Breg nastopil v zelo okrnjeni postavi ( samo z osmimi igralci), je zasluženo premagal Cordenons. Tekma je bila zelo izenačena, Breg pa je stalno vodil. V zadnji četrtini pa so Brežani zaradi izključitve ostali brez Igorja Gregorija, vseeno pa so v končnici ohranili rahlo prednost in se naposled veselili zaslužene zmage.

Under 18, moški

Codroipo; četrtek, 16. marca 2017
Codroipo – Jadran U18 70:42 (19:11; 32:27; 54:33)
JADRAN: Ferfolja 18 (2:4; 5:6; 2:5), Rovis 2 (-; 1:2), Zgur 0 (-; 0:6; 0:3), Cappellini 0 (-; 0:1), Emili 2 (0:2; 1:7), Zettin P. 0 (-; 0:8; 0:2), Zettin D. 5 (-; 1:4; 1:6), Maver 0, Perčič 2 (-; 1:2), Terčon  G. 13 (1:1; 6:11; 0:1), Terčon  I. 0,
V prvi tekmi drugega dela prvenstva je Jadran proti ekipi, ki je igrala v prvenstvu “eccellenza”, utrpel hud poraz. Domači igralci so prikazali hitro in agresivno igro z dobro individualno tehniko. Po slabem začetku (11:2), so jadranovci počasi nadoknadili in dve minuti pred odmorom tudi izenačili pri rezultatu 27:27. V nadaljevanju so gostitelji popolnoma nadigrali jadranovce in suvereno zmagali. Dobro je igral Ferfolja medtem ko sta nosilca igre Zgur in Patrik Zettin trpela fizično premoč nasprotnikov.

Nabrežina, nedelja, 19. marca 2017
Jadran – Cervignano 48:54 -> več in foto

Under 18, ženske

Briščiki, ponedeljek, 20. marca 2017
Polet – Mosaiko Polet – Mosaiko  54:45 (19:3; 28:19; 40:33)
POLET: Štavar, Perčič 7, Furlan 2, Krečič 2, Danev M. 8, Taučer 16, Vremec  5, Sosič  2, Daneu N. 12; trener : Martina Gantar.
Poletovke so zaključile prvenstvo z zmago proti ekipi Mosaiko iz Fogliana, ki jo vodi slovenski trener Grbac. Domače igralke so začele tekmo zbrane in si takoj priigrale večjo prednost. V nadaljevanju tekme so se nasportnice približale največ do 6 točk, več pa niso zmogle. Ob odsotnosti diskvalificiranega trenerja Gerjeviča je ekipo vodila pomožna trenerka in igralka prve ekipe Martina Gantar, ki je poslala na igrišče vse razpoložljive igralke in vse so dobro odigrale. Tudi tokrat je izstopala Mara Taučer, ki je dosegla 16 točk in pobrala veliko odbitih žog, tako v napadu kot v obrambi.

Under 16, moški

Gorica, Kulturni dom, sobota, 18. marca 2017 (16.00)
Dom Mark – DLF Udine 50:46 (10:6, 20:8, 6:20, 14:12)
DOM: Jakin 6, Čavdek 0, Cecere 6, Demartin 0, Calzavara 2, Ruzzier 0, Menis 0, Venturini 6, Concetti 11, Trobini 19(1) Trenerja: Zavrtanik Graziani
Domovci so se pošteno namučili, toda so tudi tokrat ostali nepremagani, ko manjka še ena tekma do konca rednega dela prvenstva. Po prvih dvajsetih minutah vse je kazalo da bodo rdeči zlahka zmagali, saj so že vodili s 16 točkami prednosti, v prevem delu tekme napad in obramba sta delovali solidno. Po odmoru pa so Videmčani stisnili v obrambi in uspešno zaprli pot do koša domačinom. V zadnji četrtini smo bili priča pravemu boju za vsako žogo. Domovci pa so vseeno obdržali mirno kri in zasluženo zmagali.

Nabrežina, ponedeljek, 20. marca 2017 (19.00)
Jadran Carpenteria Breg – Basket 4 Trieste 60:46 (14:7, 21:13, 14:10, 11:16)
JADRAN: Race 2, Emili 4, Terčon D. 8, Vecchiet 21, Ciacchi 1, Terčon E. 3, Bitežnik, Jazbec, Persi, Zidarič 16, Sedmak 5. Trener: Vremec
Tri točke: Zidarič 2, Vecchiet 1, Terčon E 1.
V predzadnjem kolu so igralci ekipe U16 Jadrana gladko premagali tržaške vrstnike in bo končal prvenstvo v soboto v  Vidmu proti drugouvrščenim Basketball School. Zmaga v videmski pokrajni bi bila za mlade modre bojevnike zelo prestižna, saj so na domačih tleh klonili po zelo slabi predstavi. Ponedeljkova tekma je bila vseskozi enolična, tako da so vsi jadranovci imeli visoko minutažo, ki so jo vsi izkoristili in pripomogli k zasluženi zmagi, ki ni bila nikoli vprašljiva.

Under 14, moški

Krmin; sobota, 18. marca 2017
Alba Cormons – Kontovel 50-49(5-14, 17-23,29-37)
KONTOVEL: Gherlani 18, Raseni 2, Vremec 20, Doljak, Siega, Zuppin, Giacca 2, Di Marcantonio 7, Panjek, Busan. Trener: Peric
Kontovelovci so v gosteh igrali proti ekipi, ki zaseda nižje mesto na lestvici vendar pa je spravila v težave marsikoga. Fantje so bili v prednosti skozi celo tekmo kljub slabi predstavi. V zadnji četrtini so bili naši varovanci tudi v prednosti 15 točk, toda nasprotniki se niso vdali in prvič prišli v vodstvo deset sekund pred koncem. Zadnji napad naših se je zaključil z zmagovitim košem, ki ga je sodnik razveljavil, ker ga je po njegovem mnenju Gherlani izvedel po zvoku sirene. Naši so bili preveč dopustljivi v obrambi, saj so nasprotniki poštartali preveč skokov in v napadu so zgrešili preveč lahkih metov in zato so žal izgubili.

Trst, sobota, 18. marca 2017 (18.00)
Azzurra – Dom Mark 59:73 (17:19, 15:20, 7:19, 20:15)
DOM: Salvi 31, Devetak 0, Macuz 0, Macchitella 4, Čavdek 6, Mucci 14, Cristancig 2, Miklus 2, Lakovič 0, Onesti 2, Čubrilo 12 Trenerja: Dellisanti in Ambrožič.
Domovci so v gosteh premagali Azzurro edino moštvo, ki je presenetilo rdeče v letošnjem prvenstvu. Z zmago so si domovci zagotovili prvo mesto na lestvici, ko manjka še ena tekma do konca prvega dela prvenstva. Tekma je bila izenačena v prvih dveh četrtinah, ko se je odvijal boj za vsako žogo. Po odmoru pa so rdeči stopili na igrišče spremenjeni in s hitro skupinsko igro v napadu nadigrali domačo ekipo. V zadnji četrtnini so domovci le pazljivo upravljali rezultat. Pohvalo si zaslužijo vsi, ki so stopili na igrišče v napdu je istopala trojica Salvi, Mucci, Čubrilo v obrambi pa sta uspešno zaigrala Čavdek in Miklus, ki sta pobrala ogromno žog.
Domovce zdaj čaka še zadnja tekma rednega dela prvenstva, potem pa še boji v skupini gold, ki bodo odločali o neposrednem nastopu na deželnem finalu.

Torek, 21. marca 2017
Azzurra – Kontovel 46-59 (9-12, 23-29, 36-44)
KONOTOVEL: Gherlani 25, Vremec 12, Doljak 7, Siega, Zuppin, Giacca, Di Marcantonio 9, Panjek 2, Busan 4, Mezzavilla. Trener: Vatovec; pomožni: Peric
3 točke: Vremec, Doljak.
Kontovelci so takoj odreagirali po nerodnem porazu v Krminu in zmagali proti ekipi Azzurre ter jo trenutno dohiteli na drugem mestu lestvice. Tekma je bila v prvem polčasu zelo izenačena, naši so vendar bili stalno v minimalnem vodstvu. V tretji in zadnji četrtini so stisnili obrambo in učinkovito napadali, ter povečali prednost, ki so jo obdržali do konca tekme.
V soboto čaka naše varovance še zahtevna tekma proti Falconstarju, proti kateremu so prvo tekmo izgubili v gosteh.

Under 14, ženske

Concordia Sagittaria, nedelja, 19. marca 2017 (15.00)
Concordia – Polet 36:39
POLET: Valentini 3, Vidonis 5, Battilana 27, Sartori 2, Radovoni 2, Pregarc, Žerjal, Zobec, Racman, Radenković; trenerka Malalan.
Poletovke so tudi v povratnem delu prvenstva premagale Concordio, in to po izenačeni ter na koncu razburljivi tekmi. Naše košarkarice so v končnici ohranile mirno kri in zasluženo zmagale. Od posameznic bi tokrat pohvalili Anjo Battilana, ki je dosegla kar 27 točk, in Eliso Sartori za dobro igro v obrambi.

Trst, torek, 21. marca 2017
Polet – Cormons 22:42 (2:7, 2:8, 8:17, 10:10)
POLET: Valentini 4, Vidonis 2, Battilana 14, Sartori, Radovini, Pregarc S., Zerjal, Zobec, Racman, Radenkovic. Trener: Malalan
Poletovke so po nedeljski tekmi spet igrale v torek proti ekipi iz Krmina, ki ima zelo visoke in fizično  močne igralke. Naše so skozi vso tekmo dobro zaustavljale igro za glavo višjih nasprotnic. V napadu pa so naše imele precej smole, zgrešenih je bilo več kot 20 lahkih metov, razlika na igrišču ni bila tako velika. Naše so pokazale res lepo igro v napadu. Končno se je na igrišče vrnila tudi Martina Zerjal.Pohvale so vredne vse igralke, Ines Racman pa za dobro delo v obrambi.
Poletovke čaka spet tekma v soboto proti edipo iz Fogliana.