Združena ekipa Interclub Polet, ki nastopa v ženskem prvenstvu under 16

Under 20

Trst, 29.10.2018
Santos – Dom 80:71 (27:12, 16:14, 21:24, 16:21)
DOM: Komic 4, Jakin 13, Čavdek 6, Concetti 5, Demartin 0, Calzavara 16, Ruzzier 0, Zigon 0, Venturini 10, Černic 0, Minozzi 0, Trobini 17. Trenerja D. Abrami in  Miani.
Domovci so začeli prvenstvo under 20 s porazom v gosteh. Usodna je bila prva četrtina, saj obramba ni delovala po želji trenerjev. Fantje so le odreagirali v drugi četrtini. V tretji in zadnji pa so igrali boljše, žal pa jim je zmanjkalo moči, da bi nadoknadili zaostanek. V napadu so solidno igrali Trobini, Calzavara in Jakin.

Dolina; torek, 6.11.2018
Breg – Santos 98:59 (26:17, 33:12, 24:9, 15:21)
BREG: Trivellin 20, M. Žerjul 21, D.  Zettin 9, Maver 4, Gallo 24, Cavarra, A. Žerjul 4, Kalc 2, M. Coffoli 3, P. Coffoli, Macor, Paulina 9; trener Jurić.
V svoji prvi tekmi tega prvenstva je Breg doma za zaprtimi vrati (v slačilnicah dolinske telovadnice so v teku dela ) brez vsakšnih težav premagal Santos, ki se je še kar upiral v prvi četrtini. V drugi četrtini so Jurićevi varovanci z delno razliko 33:12 odločno povedli in vodstvo še povečali do konca tekme. V Bregovih vstah so vsi igralci stopili na igrišče in po svoji moči pripomogli k zasluženi zmagi.

Gorica, 6.novemba 2018
Dom – Goriziana 40:67 (7:10, 18:16, 5:23, 10:18)
DOM: Komic 7, Jakin 0, Ćavdek 2, Concetti 6, Demartin 0, Ruzzier 0, Zigon 4, Calzavara 0, Venturini 7, Minozzi 2, Spartivento 2, Trobini 10. Trenerja: Miani in Abrami.
Tri točke: Komic 1.
Dom se je enakovredno boril v prvih dve četrtinah. V nadaljevanju tekme pa je našim igralcem zmanjkalo moči. Gostje so s consko obrambo onemogočili napad domačinom.

Under 18 gold

Videm, 01.11.2018
Apu Videm – Dom 93:29 (29:13, 33:6, 13:6, 18:4)
DOM: Komic 2, Jakin 2, Concetti 6, Demartin 3, Ruzzier 0, Calzavara 0, Menis 0, Venturini 1, Minozzi 0, Spartivento 1, Borsi 2, Trobini 12. Trenerja: Miani in D. Abrami.
Tri točke: Demartin 1.
Proti fizično močnemu nasprotniku rdeči niso našli prave poti za igro. Videmčani so bili močnejči v vseh elementih igre in niso popustili niti ob večji koš razliki. Fante letos čaka trdo delo v telovadnici, saj bo treba z večjo pošrtvovalnostjo nadoknaditi pomanjkanje višine, zlasti v obrambi, in tudi dejstvo, da igrajo domovci proti leto starejšim nasprotnikom. V kategoriji gold pa je vidna večja razlika v intenziteti igre in v višini nasprotnikov kakor iz prvenstev  v minulih sezonah.

S. Stino di Livenza; 4.11.2018
Bvo Basket  – Dom 63:46 (12:7, 16:13, 21:10, 14:16)
DOM: Komic 8, Jakin 10 (1), Concetti 3, Demartin 0, Ruzzier 0, Zigon 2, Calzavara 3 (1), Venturini 10 (1), Minozzi 0, Spartivento 2, Borsi 4, Trobini 4. Trenerja Miani in Abrami.
Domovci so proti enakovrednemu tekmecu klonili le v tretji četrtini, ko so v obrambi popustili, izgubili nekaj žog in dovolili domačinom prednost, ki so jo obdržali do konca tekme. Rdeči pa so vsekakor pokazali, da z delom lahko nadoknadijo pomanjklivosti in se borijo za zmage. Od posameznikov sta dobro igrala Venturini in Jakin.

Jadran – San Vito 87:56 (26:11; 50:24; 56:39)
JADRAN: Kralj 5, Cingerla 2, Sedmak, Bitežnik 4, Terčon E. nv, Kovačič 2, Terčon M. 21, Švab 34, Pregarc 19, Nelson nv,  Radetič nv, Jazbec nv. Trener:  W. Vatovec.
Tri točke: Kralj 1, Švab 3
Združena ekipa Jadrana, je uspešno odigrala prvo prvenstveno tekmo v deželnem prvenstvu U18 proti vrstnikom tržaškega San Vita. Varovanci trenerja Vatovca so od vsega začetka branili agresivno in z atraktivno skupinsko igro polnili koš nasprotnikov. Že po prvi četrtini je bila razlika v prid domačinov 15 točk. V drugi četrtini so nadaljevali z isto vnemo in končali prvi polčas pri rezultatu 50 : 24. V tretji četrtini pa se je nekaj zataknilo, v napadu so dali samo 3 koše, agresivnost v obrambi je delno popustila, kar je omogočilo, da se je San Vito rahlo približal (56 : 39). V poslednji četrtini pa so jadranovci s Pregarcem, Švabom in M. Terčonom (skupno 74 točk) na čelu pritisnili na plin in zasluženo slavili.

Under 16 gold

jadranTrst, Ul. Veronese; nedelja, 4.11.2018 (10.00)
Arcobaleno – Jadran 56:69 (8:18, 24:32, 40:46)
JADRAN: Gherlani 37, Vremec 18, Doljak 2, Zuppin 2, Busan 4, Raseni 4, Bandi 0, Marion 2, Gerin 0, Sedmak 0; trener Andrej Vremec.
Jadranovci so v  prvi četrtini vodili, v drugi pa se je ekipa Arcobaleno v izidu približala,  dokler se je v tretji četrtini bil boj točko za točko. Proti koncu tekme pa so jdranovci uspeli streti odpor nasprotnikov in zmagati.

Under 16 silver

Trst, 31.11.2018
Barcolana – Dom  100:84 (25:11, 22:25, 30:26, 23:22)
DOM: Mucci 15, Devetak 2, Urdih 14, Macchitella 15, Čavdek 11, Cristancig 3, Borsi 12, Lakovič 0, Štekar 0, Onesti 0, Čubrilo 12. Trener: Dellisanti.
Domovci so zaradi propustne obrambe izgubili prvo tekmo letošnjega prvenstva proti enakovrednemu tekmecu. V napadu igra je še nekako stekla, problem pa je bila intenzivnost obrambe, katera je dopuščala lahke koše nasprotniku. Rdeči  pa so popustili v zadnji četrtini in dovolili nasprotniku večjo koš razliko.

Gorica, Kulturni dom; ponedeljek, 5.11.2018
Dom – Falconstar 69:61 (18:6, 15:19, 10:20, 26:16)
DOM: Bellini 0, Mucci 16, Urdih 21 Machitella 6,Ćavdek 11, Borsi 9, Lakovič 0, Štekar 0, Onesti 2 Čubrilo 4. Trener: Dellisanti.
Po prvi četrtini vse je zgledalo da bodo rdeči zlahka zmagali. Nato so popustili v obrambi in površno igrali v napadu ter dovolili, da nasprotnik v tretji četrtini celo povede. V zadnji četrtini so se domači le predramili, stisnili obrambo in zasluženo slavili. Dobro sta igrala Urdih in Mucci, ki sta gospodarila pod košem.

Mladinske ekipe projekta Jadran

Under 16, ženske

Videm; 31.10.2018
Basket School UD B – Interclub Polet 85:48 ( 25:13, 51:21, 65:35 )
INTERCLUB POLET: Bevitori 12, Zupin, Gasparo 9, Schiano di Zenise 4, Sartori, Battilana 4, Paoluzzi 7, Canziani 2, Rugo, Toscan 4, Zobec, Bresciani 6. Trener: Neppi G.

Milje; nedelja, 4.11.2018
Interclub – Interclub Polet  73:43 ( 16:4, 46:14, 62:32)
INTERCLUB POLET: Bevitori 11, Ferrara 4, Gasparo 6, Schiano di Zenise 2, Sartori, Battilana 2, Paoluzzi 6, Radovini, Scarfiello, Toscan 2, Vidonis, Bresciani 10. Trener: Neppi G.
Mladinke Poleta, ki letos nastopajo v združeni ekipi z Interclubom, so v konec tedna nastopile na prvih dveh tekmah prvenstva under 16.
Prva se je odvijala v Vidmu proti premočnemu Basket school, medtem ko je bila druga v nedeljo  v Miljah proti ekipi Intercluba sestavljeno iz igralk letnikov 2003. Na derbiju so proti starejši ekipi pokazale požrtvovalno igro in s trudom osvojile tretjo četrtino z 19:16. Na tekmi proti Vidmu se je izkazala Anja Battilana, ki se je hitro prilagodila novi ekipi in prvenstvu. Na drugi tekmi omenimo poletovko Eliso Sartori, ki čeprav ni zadela nobene točke se je požrtvovalno izkazala v obrambi.
Združeno ekipo Interclub/Polet spremlja, poleg trenerja Giannija Neppija, pomožni trener članske ekipe poletovk Damjan Košuta.

Under 15, moški

kkborTrst, Stadion 1. maja; sobota, 3.11.2018 (15.00)
Bor – Falconstar 42:59  (8:8; 17:25; 24:42)
BOR: Cepar 2, Cavarra, Stopar, Hollan 1, Vrabec, Talpo 4, Žerjal 4, Stokelj 2, Terčon 19, Maurel 10. Trener: Igor Meden.
Borovi košarkarji so prvenstvo U15 začeli z domačim porazom proti vrstnikom iz Tržiča. Na začetku tekme sta si bili ekipi enakovredni, proti koncu druge četrtine pa so gostje pobegnili domačim košarkajem in od takrat naprej jih mladi borovci niso uspeli več ogroziti. Nekajkrat so se sicer uspeli približati na 12 točk, več pa niso zmogli. Odpovedala je predvsem preciznost pri metu.
Trener Meden bo imel sedaj na razpolago deset dni časa, da popravi vrzeli v igri in pripravi fante na prvi letošnji derbi v četrtek, 15. novembra proti Jadranu.

Sreda, 7. novembra 2018
Jadran – Ginnastica Triestina 68:35 (20:9, 37:15, 54:21)
JADRAN: Smotlak 1, Pro 4, Kralj 6, Persi 21, Gergolet 3, Marion 16, Gerin 7, Lopreiato 10. Trener: Peric.
3 točke: Gergolet.
Jadranovci so v drugem krogu prvenstva  brez  težav odpravili igralce Ginnastiche Triestine. Že od prve minute je bila tekma enosmerna in trener je lahko porazdelil enakomerno minutažo med igralci. V naslednjem krogu čaka jadranovce derbi proti Boru.

Under 14

Gorica, 7. novembra 2018
Dom – Azzurra B 64:28 (24:6, 9:7, 17:6, 14:9)
DOM: Primožič 0, L. Pahor  18, Minozzi 26, Frandolić 14, Štekar 0, Musig 0, Pahor M 4, I. Pahor  2 Trener: Zavrtanik.
Mlajši domovci so začeli prvenstvo z lepo zmago na domačem igrišču. Predvajali so hitro igro v napadu in izvajali učinkovito pressing obrambo. Za lepo predstavo si zaslužijo prav vsi pohvalo za borbenost in natančnost.