PLAY-OFF (povratni četrtfinale)

Olympia50-OLY-logo20Trst; sreda, 13.3.2019 (20.30)
CoselliOlympia 0:3 (17:25, 23:25, 21:25)
OLYMPIA: M. Komjanc 0, Pahor 16, Corsi 0, S. Princi 2, Plesničar (L), I. Princi 15, Cotič 1, Cobello 10, Vogrič 6, Vizin 4; n.v.: S. Komjanc, Lupoli, A. Čavdek. Trener: Makuc.
Kot v soboto na prvi četrtfinalni tekmi je Olympia tudi v povratni tekmi brez izgubljenega seta premagala tržaški Coselli, ki ga trenira Zoran Jerončič, in se uvrstila v polfinale. Medtem ko so v prvem in tretjem setu varovanci tenerja Makuca brez težav prevladali, so se morali v drugem nizu pošteno potruditi, da so strli odpor trdoživih gostiteljev.

Sloga Tabor neposredno v polfinalu.
Končni vrstni red (po rednem delu): Sloga Tabor 46; Martellozzo Futura 42; Olympia 40; Mortegliano 33; Triestina Volley 29; Coselli TS 28; Villains 24; Ausa Pav 11; Fiume Veneto 8; Fincantieri 6.

Moška D-liga

val1Artegna; sreda, 13.3.2019 (20.30)
ArtegnaVal Bensa 2:3 (9:25, 22:25, 25:20, 25:21, 9:15)
VAL: Manfreda 10, Hlede 10, Cotič 11, M. Persoglia 13, P. Persoglia 5, Bensa 8, Antonutti (L), n.v. Feri, Terpin, Sfiligoi, Cavallaro, Černic (L2). Trener: Corva.
Valovci so se oddolžili za sobotni poraz z  2:3 na prvi četrtfinalni tekmi, zmagali v Artegni v povratnem srečanju z enakim izidom (3:2) in tako izsilili tretjo tekmo, ki bo v soboto ob 19.30 v Štandrežu. Varovanci trenerja Corve so začeli odločno in soazmerno zlahka osvojili prva dva seta. Gostitelji so odreagirali, stanje v nizih izenačili in o mzagovalcj je tako odločal tie-break. V petrem setu pa se valovci niso dali presenetiti, zanesljivo osvojili niz in tudi zasluženo zmagali.
Katera ekipa se bo uvrstila v polfinale, bomo torej zvedeli v soboto.

Četrtfinalni  izidi
Prata – Travesio 3:0
Val – Artegna 1:1 (2:3 + 3:2)
Volley Club TS – Reana 3:2
Cus Trieste neposredno v polfinalu.
Končni vrstni red (po 18.,  zadnjem krogu rednega dela): Cus Trieste 51; Prata 46; Val Bensa 40; Reana, Volley Club TS 31; Artegna 26; Travesio 23; Gruaro 16;  Pordenone 6; Futura 0.

C - liga: Sloga Tabor - Olympia