Trst, Kulturni dom; ZSŠDI

TRST – V petek, 9. novembra 2018 je v Kulturnem domu v Trstu potekal Laboratorij bodočnosti.
Dogodek je priredilo ZSŠDI ob podpori in sooblikovanju: ZKB Mladi, SSG, SKGZ, SSO, Slovenski dijaški dom Srečka Kosovela v Trstu, SDGZ, pokrovitelji ZKB, podjetje Samsa in potovalna agencija Aurora viaggi ter medijska partnerja RAI Furlanija Julijska krajina in Primorski dnevnik.
Dolg in pester program se je začel že zgodaj zjutraj s predavanji, popodne so bile na sporedu delavnice in osrednja točka dneva s podelitvijo priznanj Nagrada šport in šola in sodelovanjem odlične pevke Lee Sirk, Žana Papiča in Elene Husu. Prisotni so bii številni gostje, med katerimi naj omenimo našo senatorko Tatjano Rojc, ministra za Slovence v zamejstvu in po svetu Petra Česnika (ki je tudi posegel), državno sekretarko Olgo Belec, predstavnike SSO in SKGZ, ZKB Adriana Kovačiča n druge. Svoj govor je imel tudi predsednik ZSŠDI Ivan Peterlin.
Ob koncu je sledilo druženje in zabava s skupino Love Guns.
Prireditev je odlično vodil Evgen Ban, sicer organizacijski tajnik Evgen Ban.
-> brošura (pdf)

LABOD-vecer

Foto Lako in ZSŠDI

Nagrada Šport in šola

1. Emil Antonutti
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 8,27
športna panoga: odbojka – OK Val
športni uspehi:
1. mesto v deželnem prvenstvu U16 in nastop na državnem finalu
2. mesto v deželnem prvenstvu U18
11. mesto na Trofeji dežel z deželno odbojkarsko reprezentanco U16
druge izvenšolske dejavnosti:
igra trobento pri Pihalnem orkestru Kras – Doberdob
član tabornikov RMV Trst – Gorica
obiskuje tečaj angleščine na British School
obiskuje šolski šahovski krožek

2. Erika Bric
šola: Državni tehniški zavod “Žiga Zois” v Gorici
učni uspeh: 8,63
športna panoga: košarka – AIBI Fogliano, ABF Monfalcone
športni uspehi:
4. mesto v deželnem prvenstvu U18
nastopala v članski meddeželni B ligi
11. mesto na državnem prvenstvu U18 (3×3)

3. Oliver Busan
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,36
športna panoga: košarka – U.S.D. Športno združenje JADRAN
športni uspehi:
1. mesto v meddpokrajinskem prvenstvu U15 in nastop v deželnem finalu

4. Elia Cioch
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,36
športna panoga: vaterpolo – Pallanuoto Trieste
športni uspehi:
1. mesto v meddeželnem prvenstvu U15
nastopil med Top 16 na državnem prvenstvu U15

5. Julija Cotič
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 8,55
športna panoga: odbojka – AŠD Mavrica-Arcobaleno
športni uspehi:
nastopala v deželnem članskem prvenstvu D lige
nastopala v medpokrajinskem prvenstvu U18
3. mesto v skupini G meddpokrajinskega prvenstva U16
druge izvenšolske dejavnosti:
članica Slovenske Zamejske Skavtske Organizacije

6. Simon Cotič
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 100/100
športna panoga: odbojka – AŠZ Olympia
športni uspehi:
2. mesto v deželnem prvenstvu C lige
1. mesto v deželnem prvenstvu U20
18. mesto na državnem prvenstvu U20
druge izvenšolske dejavnosti:
študij viole pri Slovenskem centru za glasbeno vzgojo Emil Komel
član Slovenske zamejske skavtske organizacije
član orkestra “Fil(m)armonica di Mossa”
član glasbene skupine Mlade Gazde

7. Tomaž Cotič
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 9,00
športna panoga: odbojka – OK Val
športni uspehi:
1. mesto v deželnem prvenstvu U16 in nastop na državnem finalu
11. mesto na Trofeji dežel z deželno odbojkarsko reprezentanco U16
2. mesto v deželnem prvenstvu U18
2. mesto v deželnem prvenstvu D lige
druge izvenšolske dejavnosti:
član Slovenske Zamejske Skavtske Organizacije

8. Špela Ferfoglia
šola: Tehniški zavod “Žiga Zois” – Trst
učni uspeh: 8,58
športna panoga: odbojka – Sloga, Zalet
športni uspehi:
prestopila s člansko ekipo v deželno C ligo
dosegla je obstanek v 1. diviziji
2. mesto v medpokrajinskem prvenstvu U18
druge izvenšolske dejavnosti:
članica MPZ Hrast iz Doberdoba

9. Samuel Ferluga
šola: Družbeno – ekonomski licej “Anton Martin Slomšek” v Trstu
učni uspeh: 9,5
športna panoga: nogomet – ND Jadran Železničar Divača
športni uspehi:
nastopal v državnem prvenstvu Nogometne zveze Slovenije, v kategoriji starejših dečkov U15
na uradnih tekmah je zbral 25 nastopov, 1.670 minut igre in 5 zadetkov
druge izvenšolske dejavnosti:
obiskuje tečaj angleškega jezika

10. Marco Ghergolet
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,82
športna panoga: atletika – Fincantieri atletica Monfalcone
športni uspehi:
deželni rekorder v teku na 300 m z ovirami
1. mesti na deželnem indoor tekmovanju v tekih na 60 in 80 m
1. mesto na deželnem indoor tekmovanju v teku na 300 m
2. mesto na kadetskem državnem prvenstvu v teku na 300 m z ovirami
druge izvenšolske dejavnosti:
v prostem času igra kitaro

11. Janoš Gruden
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,17
športna panoga: vesljanje
Società Nautica Canottieri Nettuno
športni uspehi:
1. mesto v dvojcu na meddeželni regati v kategoriji U18
1. mesto v četvercu na meddeželni regati U18
3. mesto v enojcu na deželnem prvestvu v kategoriji lahki veslači (pod 72kg)
več dobrih uvrstitev na državnih in mednarodnih regatah
druge izvenšolske dejavnosti:
utrjuje poznavanje angleškega jezika in sodeluje na High school STEAM week pri Italo Ameriškem združenju iz FJK

12. Martin Juren
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 90/100
športna panoga: nogomet – NK Kras
športni uspehi:
nastopal v deželnem članskem prvenstvu Elitne lige in dosegel obstanek v ligi
na uradnih tekmah je zbral 22 nastopov in 3 zadetke
druge izvenšolske dejavnosti:
s šolskim šahovskim krožkom je osvojil je 3. mesto na deželnem šolskem prvenstvu in uvrstitev v državno fazo

13. Nikola Kerpan
šola: Državni poklicni zavod “Jožef Stefan” v Trstu
učni uspeh: 8,07
športna panoga: alpsko smučanje – SK Devin
športni uspehi:
2. mesto na končni deželni lestvici FISI med naraščajniki U16
24. mesto na državnem prvenstvu med naraščajniki U16

14. Jacopo Komic
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 8,36
športna panoga: košarka – AŠZ Dom
športni uspehi:
2. mesto na deželnem prvenstvu U16
nastopal je tudi z ekipo U18 in odigral nekaj tekem s člansko ekipo v deželni Promocijski ligi

15. Alessia Leopuscech
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 8,25
športna panoga: odbojka – AŠD Mavrica/Arcobaleno
športni uspehi:
nastopala v deželnem članskem prvenstvu D lige
nastopala v medpokrajinskem prvenstvu U18

16. Gaja Pelà
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,5
športna panoga: plavanje – A.D.U.S. Triestina nuoto
športni uspehi:
2. mesti na 50m in 100 m prosto na deželnem prvenstvu med mladinkami
1. mesti na 100m prosto na mednarodnih mitingih v Mariboru in v Trstu
2. mesti na 50m in 200m prosto na mednraodnem mitingu v Trstu
26. in 36. mesto na 50m prosto (25-meterski in 50-meterski bazen) na državnem prvenstvu med mladinkami
Nekaj odličnih uvrstitev s štafetama 4x100m in 4x200m na deželnem prvenstvu med mladinkami

17. Matej Perčič
šola: Državni poklicni zavod “Jožef Stefan” v Trstu
učni uspeh: 8,30
športna panoga: košarka – AŠZ Jadran, AŠD Kontovel
športni uspehi:
3. mesto, s Kontovelom, v deželnem prvenstvu D Lige
nastopal z Jadranom v deželnem prvenstvu U18 elite
druge izvenšolske dejavnosti:
obiskuje tečaj harmonike pri Glasbeni matici
obiskuje tečaj glasbene harmonije pri Glasbeni matici

18. Peter Persoglia
šola: Tehniški zavod “Jurij Vega” v Gorici
učni uspeh: 8,27
športna panoga: odbojka – OK Val
športni uspehi:
2. mesto v deželnem prvenstvu U18
2. mesto v deželnem prvenstvu D lige
druge izvenšolske dejavnosti:
pomožni trener pri OK Val
med poletjem je opravil tečaj španskega jezika v Malagi (Španija)

19. Jasmin Petruz
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 8,33
športna panoga: odbojka – AŠD Mavrica /Arcobaleno
športni uspehi:
nastopala je v deželnem članskem prvenstvu D lige
nastopala v medpokrajinskem prvenstvu U18

20. Marko Sancin
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,27
športna panoga: jadranje – TPK Sirena
športni uspehi:
1. mesto v deželnem prvenstvu U17
3. mesto v meddeželnem prvenstvu U17
43. mesto na državnem prvenstvu U17
druge izvenšolske dejavnosti:
obiskuje tečaj nemščine v Goethe Zentrumu
ukvarja se z atletiko pri ŠZ Bor

21. Petra Santinato
šola: Državni tehniški zavod “Žiga Zois” v Gorici
učni uspeh: 8,50
športna panoga: Športno navijaštvo – AŠD Cheerdance Millenium
športni uspehi:
1. mesto na državnem prvenstvu v skupinskih dvigih v kat. Junior All girl v Santa Croce dell‘Arno in v Caorlah
1. mesto na državnem prvenstvu v skupinskih dvigih v kat. Senior All girl v Caorlah

22. Peter Savron
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,55
športna panoga: atletika – ŠZ Bor
športni uspehi:
2. mesto v deželnem prvenstvu v monogoboju – kat. kadeti
1. mesto v pokrajinskem prvenstvu, na 1.200 z zaprekami – kat kadeti
7. mesto na mednarodnem tekmovanju – kat. kadeti
nastopil na državnem prvenstvu v mnogoboju
druge izvenšolske dejavnosti:
član Slovenske Zamejske Skavtske Organizacije

23. Caterina Sinigoi
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,27
športna panoga: alpsko smučanje – SK Devin
športni uspehi:
1. mesto v slalomu v deželnem prvenstvu FISI, v kat. U16
2. mesto skupno v deželnem prvenstvu FISI, v kat. U16
3. mesto v slalomu na državnem finalu v Folagiji, v kat. U16
4. mesto na ekipnem mednarodnem paralelnem slalomu, z italijansko reprezentanco
nastopila na finalu trofeje Pinocchio v kraju Abetone
druge izvenšolske dejavnosti:
obiskuje tečaj angleščine
ukvarja se s slalomom na rollerjih

24. Giorgia Sinigoi
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,38
športna panoga: jadranje v razredu 420 – Jadralni klub Čupa
športni uspehi:
1. mesto med mladinkami U19 na državnem prvenstvu
5. mesto med mladinkami U19 na svetovnem prvenstvu v Texasu
20. mesto na svetovnem prvenstvu v Avstaliji
več dobrih uvrstitev na državnih in mednarodnih regatah
druge izvenšolske dejavnosti:
obiskuje tečaj nemščine v Goethe Zentrumu

25. Irene Solaro
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,08
športna panoga: plavanje – Pallanuoto Trieste
športni uspehi:
2. mesto na 200m delfin v deželnem kadetskem prvesntu
2. mesto na 400m mešano v deželnem kadetskem prvesntu
nastopila na državnem prvenstvu
druge izvenšolske dejavnosti:
obiskuje tečaj angleščine pri British School

26. Danjel Švab
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,17
športna panoga: košarka – AŠZ Jadran, AŠD Sokol
športni uspehi:
nastopal s Sokolom v deželni D ligi
nastopal z Jadranom v deželnem prvenstvu U18 elite

27. Dana Tenze
šola: Državni tehniški zavod “Žiga Zois” v Trstu
učni uspeh: 89/100
športna panoga: rolkanje – AŠD Mladina
športni uspehi:
1. mesto v mass start U20 na državnem prvenstvu v Dolini Aoste
2. mesto absolutno v sprintu na državnem prvenstvu v Dolini Aoste
3. mesto absolutno v mass start na državnem prvenstvu v Dolini Aoste
več dobrih uvrstitev na Svetovnem pokalu v Trentu (9. mesto sprint, 11. mesto uphil, in 11. mesto pursuit in 12. mesto mass start) v kategoriji Junior Ladies
druge izvenšolske dejavnosti:
obiskuje tečaj klavirja

28. Samo Tomasetig
šola: Državni poklicni zavod “Jožef Stefan” v Trstu
učni uspeh: 8,08
športna panoga: nogomet – ND Bilje
športni uspehi:
nastopal v državnem prvenstvu Nogometne zveze Slovenije, v kategoriji kadetov U17
na uradnih tekmah je zbral 26 nastopov, 1.504 minute igre in 1 zadetek
druge izvenšolske dejavnosti:
aktivni član pri Slovenskem športno kulturnem društvu Timava Medjavas – Štivan

29. Anika Tosolini
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 9,08
športna panoga: odbojka – AŠD Mavrica/ ASD Arcobaleno
športni uspehi:
nastopala v deželnem članskem prvenstvu D lige
nastopala v medpokrajinskem prvenstvu U18
3. mesto v skupini G medokrajinskega prvenstva U16
druge izvenšolske dejavnosti:
sodeluje pri društvu Skupnost družin Sončnica
sodeluje z društvom SKD Hrast iz Doberdoba

30. Mija Ukmar
šola: Družbeno – ekonomski licej “Anton Martin Slomšek” v Trstu
učni uspeh: 9,1
športna panoga: karate – ASD Shinkai Club
športni uspehi:
1. mesto v kati na državni trofeji dežel FIKTA v kategoriji UPI
2. mesto v kati na mednarodnem tekmovanju European Cup Libertas
3. mesto v kumiteju na mednarodnem mitingu Heart Cup v kstegoriji UPI
druge izvenšolske dejavnosti:
članica Godbenega društva Prosek
članica mladinskega krožka Prosek – Kontovel

31. Sanja Volčič
šola: Državni izobraževalni zavod Trubar-Gregorčič v Gorici
učni uspeh: 8,55
športna panoga: atletika – Atletica Gorizia
športni uspehi:
1. mesto v teku na 300m na deželnem prvenstvu, v kat. kadetinje
1. mesto s štafeto 4x100m na mednarodnem mitingu, v kat. kadetinje
2. mesto s štafeto 4x100m na na državnem prvenstvu v Rietiju, v kat. kadetinje
več dobrih uvrstitev na deželnih in državnih tekmovanjih in mitingih
druge izvenšolske dejavnosti:
igra klavir pri Glasbeni matici
aktivna članica tabornikov Rodu modrega vala
aktivno sodeluje pri mladinskih delavnicah KD Danica

32. Sara Zuppin
šola: Državni znanstveni licej “France Prešeren” v Trstu
učni uspeh: 8,83
športna panoga: jadranje – TPK Sirena
športni uspehi:
1. mesto med mladinkami U19 na državnem prvenstvu
5. mesto med mladinkami U19 na svetovnem prvenstvu v Texasu
20. mesto na svetovnem prvenstvu v Avstaliji
več dobrih uvrstitev na državnih in mednarodnih regatah