Kdo smo * email slosport
email ZSŠDI: TS - GO * Links
Novice
(od 1999 ...)
Vsi meseci: 2014: okt * sep * avg * jul * jun * maj * apr * mar * feb * jan * 2013: dec * nov

November 2014

Športni vikend (od petka do ponedeljka, 21./24. novembra 2014)

HOKEJ IN LINE - A1 liga: zlata vredna zmaga Poleta v Rimu (7:4)
A1 liga: Polet Kwins ZKB je na gostovanju v Rimu dosegel zlata vredno zmago v boju za obstanek proti domači ekipi Mammutha s 7:4 . Poletovi strelci: Battisti 4, Degano 2, Cavalieri 1. -> več

KOŠARKA - Jadran prost; Breg zmagal po podaljšku; Bor izgubil, Kontovel uspešen, Sokol in Dom praznih rok; -> več
IZIDI, B liga: Jadran Franco prost * C2 liga: Bor Radenska - Latisana 67:73 (Scocchi 17, Basile 8); Servolana - Breg 73:78 (Strle in Cigliani 14) * D liga: Kontovel - CBU 74:64 (Lisjak 21, Škerl 19); San Vito - Sokol 68:64 (Štokelj 13, Babich 10) * Promocijska liga: Dom - Villesse 60:67 (Voncina 27, D. Abrami 13) * Mladinske lige.

MLADINSKI NOGOMET - Mladinci: Kras - Triestina 1:4 -> več
Državni mladinci Krasa so doma v Repnu izgubili proti Triestini z 1:4. Za Kras je bil uspešen Caselli. Deželni mladinci Vesne igrajo v ponedeljek v Trstu proti Costalungi. V ostalih ligah zaposlene številne naše ekipe.

NAMIZNI TENIS - A2: Kras v Traminu neodločeno in poraz,
B-ligašice v Guminu: dve zmagi in neodločen izid

A2, ženske, v Traminu: Tramin A - Kras 4:2, Kras - Norbello 3:3
Ženska B liga, v Guminu: Kras - Sarmeola 4:0, Duomofolgore Treviso - Kras 3:3, Kras - Gemona 4:1

NOGOMET - Kras uspešen (2:1); Vesna - UFM 0:3, skoraj 1.000 gledalcev; zmagali še: Juventina, Primorec, Primorje in Zarja -> več
IZIDI 12. kroga, D liga: Mezzocorona - Kras 1:2 (Ranić, Tawgui) * elitna liga: Vesna - UFM 0:3 * promocijska liga: Valnatisone - Juventina 0:3 (avtogol, Stabile, Dragosavljević) * 1. AL: Breg prost; Primorec - Terzo 4:1 (Ruzzier 2, Davanzo 11-m, Ronci); Sovodnje - Pro Romans Medea 1:1 (Flocco) * 2. AL: Pro Gorizia - Mladost prekinjena v 70'; Primorje - Opicina 2:0 (Loik, Danieli); Audax Sanrocchese - Zarja 2:5 (Bernobi 2, Cermelj, Tarable, Seibold) * 3. AL: Gaja - Malisana 1:1 (Sbrocchi).
-> Foto, Elitna: Vesna - UFM

ODBOJKA - B2: Olympia izgubila (1:3), Sloga Tabor zmagala (3:0); C, ženske: poraz Zaleta Sloge (0:3); D: tri zmage in poraz -> več
IZIDI, moška B2 liga: Bassano - Olympia 3:1; Carbonera - Sloga Tabor 0:3 * ženska C liga: Estvolley - Zalet Sloga 3:0 * Moška D liga: Olympia - Altura 3:1; Sloga Tabor - Lauzacco 3:0; Reana - Soča 3:1 * Ženska D liga: Estvolley - Zalet Kontovel
1:3* Pokrajinska in mladinska prvenstva.

21. - Športel: v ponedeljkovi oddaji (24.11.) karateisti Shinkai cluba
V ponedeljkovi oddajina Tv Kopet Športel (24. movembra ob 18. uri), ki jo vodi Igor Malalan, bo govor o karateju. V studiu bodo predstavniki Shinkai cluba Segij Štoka, Mija Ukmar, matteo Blocar in predsednica Erica Košuta. -> napoved 24.11.2014

20. - Orienteering, "Ena karta dve mesti": kar 72 dijakov naših šol
Orienttering: nNa Travniku v Gorici se je odvijal, 11. jubiljeni čezmejni orientacijski tek "Ena karta dve mesti", ki se ga je udeležilo približno 300 nižješolcev in dijakov prvih razredov licejev iz FJK. Kar 42 dijakov je prihajalo iz Doberdoba, z 31 dijaki pa se je predstavila nižja srednja šola Trinko iz Gorice. -> več in foto

19. - Nogomet, pokala: Juventina (1:3) in Primorec (0:1) izločena
Nogomet, italijanski pokal: Juventina je v Štandežu v četrfinalu izgubila proti San Luigiju z 1:3 in je izločena iz pokala. Strelec edinega gola za Juvnetino je bil Predan; deželni pokal za ekipe 1. amaterske lige: tudi Primorec je izločen. Izgubil je v gosteh proti Fulgorju z 0:1. Gol je padel v 95. minuti. -> več
CICIBANI: Montuzza - Breg 1:2 -> več

19. - Odbojka, na derbiju v Dolini:
Zalet Breg - Sloga Zalet 3:2

Odbojka, Dolina, 1. ženska divizija, 2. krog: Zalet Breg je po petih setih igre in polnih preobratov premagal Slogo Zalet s 3:2 (25:23, 25:15, 21:15, 12:25, 15:9). -> več in foto
UNDER 16, ženske: Olympia - Staranzano 1:3 -> več

19. - Košarka, under 17: Sokol spet uspešen (90:45)
Košarka, Nabrežina, under 17, deželni: Sokol je dma visoko premagal ekipo Staenergy z 90:45 (Terčon 19, Gherlani 15) in je po treh krogih še nepremagan.

19. - Trst: predstavili prireditev "Zlati let" (nekdanji "Oskarji")
Ob prisotnosti medijev in delegata CONI Jureta Kufersina je bila na sedežu ZSŠDI v Trst tiskovna konferenca, na kateri so predstavili športno prireditev "Zlati let", nekdanje "Oskarje", ki je vedno bolj priljubljena med našimi športniki. Na sliki: Aleksander Koren in Ivan Peterlin -> več in foto

18. - Nogomet, ljubitelji: LC Gustin sedaj četrti na lestvici
Nogomet, Trst, ljubitelji: v 8. krogu prvenstva Mesta Trst over 35 je Caffe' Latteria Gustin premagal ekipo Unione Cosmpolita s 4:0 (strelca: Širca 2, Vrse in avtogol) in se povzpel na 4. mesto lestvice. -> več

18. - Košarka, U14: Kontovel tesno izgubil; U17: Sokol zmagal
Košarka, Trst, under 14: v 2. krogu je Kontovel zamudil lepo priložnost, da bi v gosteh premagal solidno ekipo Azzurre in tesno izgubil z 52:54 (Švab 28, Race 8) -> več
UNDER 17: Azzurra - Sokol 55:64 (Ferfoglia 22, G. Terčon 19) -> več

18. - Invalidski šport: VZS M. Čuk zmagal tesno, toda zasluženo
Invalidski šport, Trst: v 4. krogu košarkarskega prvenstva "Bomba" je VZS Mitja Čuk z odlično igro predvsem v drugem polčasu premagal ekipo Zunamija z 18:16 in jo prehitel na lestvici, tako da je sedaj na tretjem mestu razpredelnice. -> več in foto

17. - Nogomet: Predrag Arčaba ni več trener Krasa!
Nogomet, Repen: vodstvo NK Kras je sporočilo, da se je po domačem porazu v D ligi proti Arzignanochiampu (1:4) odreklu (sporazumno) sodelovanju s trenerjem članske ekipe Predragom Arčabo (na sliki). Ta teden bo vodil treninge za nedeljsko tekmo v gosteh proti Mezzocoroni trener vratarjev Bojan Gulič s sodelovanjem kondicijskega trenerja Mateja Bombača.
-> tiskovno sporočilo

17. - Košarka, U19: Breg dobil derbi proti Domu (57:50), poraz Jadrana (48:96)
Košarka, under 19, deželni: v derbiju 4. kroga je Breg na Prvem maju premagal Dom s 57:50 (Crismani 18, Tul 14; Antonello 21, Bensa in Peteani 8); under 19, elite: Jadran je v gosteh izgubil proti Pordenonu z 48:96 (Gelleni 12, Zobec 8). -> več
-> Foto, under 19: Breg - Dom

17. - Športel: o projektu Zalet in ženski odbojki
V ponedeljkovi oddaji na TV Koper Športel, ki jo vodi Igor Malalan, je bil o tokrat govor o ženski odbojki. V studiu bosta našelnik odbojkarske komisije Saša Smotlak, kapetanka Zaleta Jessica Štoka in odbojkarica Zaleta Kontovela Giorgia Barut.
-> oddaja 17.11.2014

16. - Karate: Shinkai club večkrat na zmagovalnem odru
Karate, Pradamano: karateisti društva Shinkai cluba so se udeležili, 21. Pokala Libertasa, ki je veljal tudi za 19. prvenstvo Alpe Adria in za 17. Prvenstvo Samurai, in večkrat stopili na zmagovalni oder. Na društveni estvici pa je Chinkai osvojil 3. mesto. -> več in foto

16. - Plavanje, mednaroni miting: Kristian Vidali zmagal na 50 m prsno, Elia Pelizon sedmi
Plavanje, Trst: naš plavalec Kristian Vidali (na sliki) je na mednarodnem mitingu, na katerem so nastopili tekmovalci iz Hrvaške, Slovenije in Italije, zmagal na 50 m prsno s časom 30,36. Elia Pelizon je bil sedmi (32,46). Oba tekmujeta za Rari Nantes.
-> več

Športni vikend (od petka do ponedeljka, 14./17. novembra 2014)

HOKEJ IN LINE - A1 liga: poraz Poleta (2:8), Milano premočan
A1 liga: Polet Kwins ZKB je na Opčinah (Pikelcu) po pričakovanju izgubil proti močni ekipi Milano Quanta z 2:8.

KOŠARKA - Jadran spet popustil v končnici (72:79); Breg zmagal, Bor izgubil; podvig Kontovela, tudi Sokol uspešen, Dom izgubil -> več
IZIDI, B liga: Jadran Franco - Cento 72:79 (Ban 21, De Petris 16) * C2 liga: Tolmezzo - Bor Radenska 77:64 (Bonetta 20, Scocchi 14); Breg - Latisana 74:55 (Strle 20, Cigliani 13) * D liga: Monfalcone - Kontovel 60:64 (J. Zaccaria 14, G. Regant 13) ; Sokol - Alba 80:62 (Štokelj 21, Babich 14) * Promocijska liga: Athletismo - Dom 54:41 (Abrami 12, Collenzini 10) * Mladinske lige.
-> Foto, under 15: Jadran - Dom (foto zgoraj).

MLADINSKI NOGOMET - Mladinci: Kras OK, Vesna izgubila -> več
Državni mladinci Krasa so v Bellunu premagali domače moštvo z 2:0, z goloma Zetta in Casellija. Deželni mladinci Vesne pa so v Križu izgubili proti Sangiorgini z 1:4 (Vesnin strelec: Bubnich).V derbiju kroga pokrajinskih naraščajnikov je Kras premagal Opicino s 4:0 (Calcagno 2, Devide', Kocman).
-> Foto, Mladinci: Belluno - Kras (foto zgoraj) * naraščajniki: Kras - Opicina; mlajši cicibani: Kras - Vesna - CGS.* cicibani: Kras B - Primorje

NOGOMET - Visok poraz Krasa doma (1:4) in prvi spodrsljaj Vesne (2:3); zmagale le Juventina, Mladost in Zarja -> več
IZIDI 11. kroga, D liga: Kras - Arzignanochiampo 1:4 (avtogol) * elitna liga: Cordenons - Vesna 3:2 (Muiesan, Colja) * promocijska liga: Juventina - Ronchi 2:0 (Antonutti 2) * 1. AL: Isonzo - Breg 2:2 (Cramestetter, Arslani); Sistiana - Primorec 3:1 (Mascarin); Terzo - Sovodnje 2:0 * 2. AL: Mladost - Pieris 4:2 (M. Peric 2, A. Cadez, Leghissa); Moraro - Primorje 1:0; Zarja - Sagrado 2:0 (Cermelj, Roviglio) * 3. AL: Alabarda - Gaja 3:3 (Farfoglia 2, Sbrocchi).
-> Foto, D liga: Kras - Arzignanochiampo (foto zgoraj) * Elitna: Cordenons - Vesna; 3AL: Alabarda - Gaja.

ODBOJKA - B2: Olympia zmagala (3:0), Sloga Tabor izgubila; C ženske: Zalet brez težav (3:0); D: Olympia in slogaši uspešni -> več
IZIDI, moška B2 liga: Olympia - Povolaro 3:0; Volley Treviso - Sloga Tabor 3:1 * ženska C liga: Zalet Sloga - Volleybas 3:0 * Moška D liga: Coselli - Olympia/Soča 0:3, Altura - Sloga Tabor 0:3; Soča/Olympia - Cervignano 1:3 * Ženska D liga: Zalet Kontovel
- Tarcento 3:0 * Pokrajinska in mladinska prvenstva.
-> Foto, D liga, ženske.: Zalet Kontovel - Tarcento * D liga, moški: Coselli - Olympia * 1. div., ženske.: Sloga - San Sergio (f
oto zgoraj) * U14, ženske: Sokol - Ricreatori.

16. - Šah: turnir v Trstu v okviru šolske mreže
Šah, Trst: na sedežu Tržaškega šahovskega društva (SST) se je odvijal turni za osnovne, srednje in višje šole v okviru šolske mreže, ki jo vodi zavod Žioga Zois in v sodelovanju s SST. ->Lestvici (pdf): srednje šole - osnove šole

15. - Atletika: naš hitrohodec Fabio Ruzzier na najboljši način sklenil sezono
Atletika: naš hitrohodec Fabio Ruzzier je na najboljši način sklenil letošnjo sezono, saj je bil uspešen tako naTrofeji pokrajin kot že sedmič zaporedoma na Pokalu Alpe Adria. Štiriurno predavanja e v Ptuju. -> več

15. - Športna šola Trst: izlet na Kokoš, skoraj 80 udeležencev
Trst: pri Športni šoli Trst organizirali tradicionalni jesenski pohod na Kokoš, ki se ga je udeležilo skoraj 80 otrok, staršev in vzgojiteljic. -> več

14. - Nogomet, ljubitelji: CL Gustin spet uspešen
Nogomet, Trst, prvenstvo ljubiteljev: Caffe' Latteria Gustin je v 7. krogu prvenstva over 35 visoko premagala ekipo Cus z 8:1 (Stolfa 3, Emili P. 2, Brajnik, Vrse, Svab) -> več

14. - Košarka: Sokol zamgal (80:62), Dom izgubil (41:54)
Košarka; D liga, 5. krog: Sokol je v Nabrežini zanesljivo premagal Alba iz Krmina z 80:62 (Štokelj 21, Babich 14); v promocijski ligi je Dom v Štandrežu izgubil proti ekipi Athletismo z 41:54 (Abrami 12, Collenzini 10). -> več

14. - Odbojka, under 14: zanesljiva zmaga Sokola (3:0)
Odbojka, Nabrežina: Sokol je v 2. krogu prvenstva under 14 zanesljivo premagal tržaški Ricreatori s 3:0 (25:3, 25:19, 25:15) -> več in foto

14. - Športel: Saša Smotlak in Jessica Štoka o ženski odbojki
V ponedeljkovi (17.11.) oddaji na TV Koper Športel, ki jo vodi Igor Malalan, bo tokrat govor o ženski odbojki. V studiu bosta našelnik odbojkarske komisije Saša Smotlak in kapetanka Zaelta Jessica Štoka. Začetek oddaje ob 18. uri. -> napoved 17.11.14

12. - Nogomet, najmlajši, zaostala tekma: Sovodje zmagale v Pierisu
Nogomet, Pieris, pokrajinski najmlajši: v zaostali tekmi je Sovodnje v gosteh preamgalo Pieris z 2:1 (Trevisan 2). -> več

10./12. - Košarka, U19, zdesetkani Jadran izgubil, Dom zmagal -> več
Košarka, under 19, elite: zdesetkani Jadran ZKB je pri Briščikih izgubil proti Visu iz Spilimberga s 63:75 (Zobec 16, Gelleni 15); under 19, deželni: Dom Mark je doma premagal tržaški Arcobaleno z 78:54 (Antonello 19, Abrami 16) * foto: Jadran - Vis Spilimbergo
UNDER 15: Dom - Falconstar 29:96 (Mucci in Ussai 8) -> več
UNDER 13: Isogas Ardita - Dom Mark 62:48 (Salvi 18, Zigon 8) -> več

10. - Nogomet, naraščajniki: Kras zmagal kar z 19:0
Nogomet, pokrajinski naraščajniki: Kras je v gosteh v zaostali tekmi premagal ekipo Fani Olimpia kar z 19:0 (7:0). -> več

10. - Odbojka, Olympia: trening igralcev U17 in U19
Odbojka, Sovodnje: v telovadnici v Sovodnjah se je odvijal prvi skupni trening ekip Olympia under 19 in under 17 kot priprava na začetek prvenstva under 19. -> več

10. - Športel: z Mitjo Emilijem in Androm Pertotom o "motorjih"
V tej, ponedeljkovi oddaji na TV Koper Športel, ki jovodi Igor Malalan, je tekel govor o motorističnem športu, gosta v studiu pa sta bila Mitja Emili in Andro Pertot. ->
oddaja 10.11. 2014

 

9. - Nogomet: statistični kotiček Bruna Rupla
* Obračun 10. kroga: le polovico razpoložljivih točk * Naše ekipe imele precej smole * Osrednja tekma: derbi Primorje - Mladost in "tretji polčas"
-> več in ostale novice 2014/15

Leto 2013
... fotokronika po mesecih: januar in februar (123 foto) * marec (101) * april (71) * maj (139) * junij (164) * julij (89) * avgust (77) * september (144) * oktober (95) * november (101) * december (113)
... foto, izbrali so za vas: Srečko Breganti * Damijana Češčut * Vili Prinčič * Peter Sedmak * Emanuela Trampuz * Maurizio Vidali *
... naj dogodki po mnenju uredništva "slosport" -> več
... za vedno so nas zapustili
nekateri športniki in športni delavci. -> več
Od 10. do 17. novembra 2014
Sodelavci: Damjan Balbi, Mauro Cipracca, Lako, Andrej Skrinjar, Henrik Šturman, Emanuela Trampuz
* Košarka - U19: : Breg - Dom
* Mladinski nogomet - Mladinci: Belluno - Kras * naraščajniki: Kras - Opicina; mlajši cicibani: Kras - Vesna - CGS.* cicibani: Kras B - Primorje
* Nogomet - D liga: Kras - Arzignanochiampo * Elitna: Cordenons - Vesna; 3AL: Alabarda - Gaja.
* Odbojka - D liga, ženske.: Zalet Kontovel - Tarcento * D liga, moški: Coselli - Olympia * 1. divizija, ženske.: Sloga - San Sergio * U14, ženske: Sokol - Ricreatori.
* Od 1. do 10. novembra 2014 -> več

Športel
Naša priljubljena športna oddaja na TV Koper-Capodistria je na sporedu ob ponedeljkih ob 18. uri.
* oddaja 17.11.2014
* dosedanje oddaje

Kekove vinjete...

Keko - vinjete 2014/15

* AŠD Kontovel sporoča, da je ob ponedeljkih in četrtkih v teku tečaj v ritmični telovadbi. -> info (jpg)
* AŠD Polet vabi dekleta letnikov 2000, 2001, 2002, da se pridružijo na treningih košarkrske ekipe U15 -> info (jpg)


Kdo, kje, kdaj?

... na slikah
Naše letne rubrike in arhiv
- Naši "naj" Športni dogodki leta, statistični pregledi članskih ekip... - več
- Statistični pregledi (od 2007 do 2013)
- Zgodilo se je nekoč... AVGUST
- Vaše strani
- Video 2006, 2007
- Sončno leto in športna sezona (2006 - 2010)
- Slikovna galerija
- Malo za šalo, malo zares
- Statistike (rekordi news)
POSEBNE STRANI


Bor 50
- zgodovina v slikah

Kras 40 let v slikah: 1. del - 2. del

Jadran 25 - zgodovina društva

Športna šola - v organizaciji ŠD Polet

Športno srečanje manjšin 2005
- komentar, slike, rezultati

Trofeja ZSŠDI - kolesarska dirka KK Adria

Matej Černic - vse o našem odbojkarju

Tanja Romano - vse o naši kotalkarici

Projekt EuroGo 2005 - Program INTERREG IIIA Italija-Slovenija, Poseg 3.2.3.

Kulturni dom
Ul. I. Brass 20
Gorica - Italija)
Naša športna društva
Adria
Body Fashion (rekreacija)
Bor ŠZ
Bor KK
Bor OD
Bor PK
Brdina
Breg
Briški grič
Cheerdance M.
Cerovlje
Mavhinje

Cicibona

Čarnik
Čupa
Doberdob
Devin
Dolga krona
Dom
Gaja
Govolley

Grmada
Jadran
Juventina
Kontovel
Kras NK
Kras ŠK
Kremenjak
Krut
M. Klein

Mak
Mladina
Mladost
Prosek
Naš prapor

Olympia
OOZUS
Polet
PD Benečije

Pomlad
Primorec
Primorje
Shinkai club
Sidro
Sirena
Sklad M. Čuk
Skuadra Uoo
Sloga
Sloga Tabor
SPDG
SPDT
Soča
Sokol
Sovodnje
Šilec
Val
Vesna
Vipava
Vipava-Vipacco
Zalet (projekt)
Zarja
Zarja/Gaja

 

 

Pod pokroviteljstvom
Urednik:
Branko Lakovič
ISKALNIK


WWW slosport.org