LJUBLJANA  –  V sredo, 21. februarja 2018.  se je delegacija ZSŠDI-ja in nekaterih predstavnikov zamejskih košarkarskih klubov v Ljubljani udeležila delovnega srečanja na Košarkarski zvezi Slovenije o možnih oblikah sodelovanja na košarkarskem področju. Delegacijo, ki so jo sestavljali Igor Kocijančič ter Andrej Vremec v svojstvu podpredsednika ter načelnika košarkarske komisije ZSŠDI, Jadranov predsednik Marko Kojanec in predsednik goriškega Doma Mitja Primožič, je sprejela petčlanska posadka funkcionarjev KZS s predsednikom Radoslavom Nesterovičem na čelu.
Na srečanju je naša stran ugotovila, da je v zadnjih letih prišlo do pomanjkanja rednih stikov s KZS in vzpostavila željo po večjem in sistemskem sodelovanju ter pri tem bila deležna pozornosti in zanimanja. Na prvem srečanju je že prišlo do nekaterih predlogov konkretnega sodelovanja. Govora je bilo o možnosti vključitve naših ekip v regijska tekmovanja Mini pokala SPAR v kategoriji U13, vabilu za perspektivnejše igralce mladinskih moštev na regijske selekcije za izbor mladinskih reprezentanc, tesnejšem sodelovanju na področju trenerskega izobraževanja, rednejšem vključevanju mladih perspektivnih košarkarjev v kampe in tabore pod okriljem KZS ter tudi o prirejanju namenskih strokovnih predavanj v okviru trenerskega izpopolnjevanja.
Srečanje, ki je potekalo v zelo sproščenem vzdušju, je preseglo pričakovanja “zamejske” košarkarske delegacije, ki bo sedaj tudi formalno sestavila posamezne predloge sodelovanja.

Na sliki: podpredsednik ZSŠDI Igor Kocijančič

Trst; Igor Kocijančič