OPČINE (Trst) – V ponedeljek, 25. junija 2018 je potekal 50. redni, volilni občni zbor AŠD Polet.
(daljše sledi)
Poročilo upravnega odbora – Samo Kokorovec
Spoštovane članice, spoštovani člani, cenjeni gostje, dober večer.
Minuli sta dve leti, odkar je bil izvoljen nov odbor našega društva. Torej je čas, da se analizira opravljeno delo in tudi napake oziroma pomanjkljivosti. Temu odboru namreč izteče mandat, čas je, da se izvoli novi odbor.
Čeprav v okrnjeni obliki, proslavljamo z današnjim dnevom 50. redni občni zbor Amaterskega športnega društva Polet. Namreč letos se izteka 51-etnica ustanovitve Športnega društva Polet.
Če se ozremo globoko v zgodovino, ob desetletnici ŠD Poleta, smo istočasno praznovali komaj nastali center Pikelc, z odkrito veliko ploščado in malimi slačilnicami. Ja, ogromno ploščado…, kajti od samega začetka pri Poletu skušamo delati projekte z veliko razgledanostjo. Iztekajoča mandatna doba bo odboru in članom ostala v spominu kot doba uresničenih želj. Namreč pred našimi očmi lahko občudujemo komaj zaključeni športni center Pikelc. Petdeset let so namreč naši mladi športniki trenirali na mrazu, burji, ko pa je bilo deževno, so preprosto treningi odpadali. A rezultati so bili vedno izredni, kajti želja po uspehu ni nikoli zapustila naše športnike in niti trenerje. Vsi pa smo imeli v mislih in upanjih, da bomo kdaj lahko trenirali v zaprtem prostoru. In to se je končno uresničilo. V zadnjih desetletjih se je večkrat pripetila možnost po uresničitviji sanj, a smo se vsakič ob prebudu zavedali, da bomo morali počakati na boljše čase. Trma, zagnanost in optimizem pa nas niso nikoli zapustili, kajti je bila naša moralna dolžnost do vseh tistih, ki so vsa ta leta verjeli v ta projekt, izpeljati le tega do konca. Vsekakor dela niso še zaključena, kajti v par tednih začnejo obnovitvena dela starega balona. Cilj je namreč ta, da se v čimkrajšem času uresniči projekt po večnamenskem športnem centru, ki naj bi postal centralen za športno udejstvovanje celotnega Poleta.
Dela na objektu so tudi razlog, da se je odbor odločil, da bomo 50-letnico Poleta praznovali v letošnjem letu, ko bo vsaj v glavnih obrisih športni center Pikelc zaključen.
Ozrimo se sedaj na minuli dve leti. Odbor se je zbral res velikokrat, tem za obravnavo je bilo res ogromno, kajti ogromnih je bilo postavljenih planov. Vsaka sekcija bo posamezno poročala o delovanju in videli boste, da se je pri nas kar dosti dogajalo.
V zadnjem mandatnem letu se nato lahko pohvalimo z odličnim uspehom hokejske ekipe under 14, ki je v prejšnjem poletju dospela do srebrne kolajne na državnem prventvu in še z izrednim uspehom Metke Kuk, v umetnostnem kotalkanju, ki je na svetovnem prvenstvu dosegla bronasto odliče. Moram se nato še zahvaliti vsem članom kotalkarske sekcije, kajti so z izredno organizacijo Memoriala Pavla Sedmaka in Davida Bressana ponesli ime Poleta daleč v svet. Rad bi se še spomnil na Evico Sedmak, Pavlovo mamo, ki nas je žal v začetku letošnjega leta zapustila.
Ob koncu pa bi se rad zahvalil za opravljeno delo odbornikom, ki so iz raznoraznih razlogov predčasno opustili mandat; Janu Gregoriju, Igorju Giacominiju, Kristianu Dazzari in Robiju Zeniču.
Hvala za pozornost
Samo Kokorovec
Poročilo hokejske sekcije
Hokej in line
Zaradi še nedokončanih del na objektu se v sezoni 2017/2018 člansko moštvo ni udeležilo nikakršnega prvenstva.
Zaradi težav pri organizaciji prvenstev deželne zveze v zadnji sezoni ni bilo uradnih prvenstev. Under 16 se zaradi prepozne odpovedi nekaterih klubov, ni utegnilo vpisati v prvenstvo bližnjih dežel, tako da so državni podprvaki under 14 tekmovalno pavzirali.
Under 12 in under 10 so se pa udeležili promocijskega prvensva dežele FJK in se prav dobro izkazali.
Delovanje je vsekakor potekalo skozi celo sezono nemoteno, kljub temu da se je v dnevnih urah na Pikelcu delalo na polno paro v gradbišču. Mladinski sektor šteje ob koncu sezone 25 otrok, medtem ko je 20 amaterjev neprenehno dvakrat tedensko treniralo na Pikelcu v večernih urah.
Igralci nekdanje članske ekipe so v letošnji sezoni igrali za dve deželni moštvi v B-C ligi, Taurus Buja in Tergeste. Pravzaprav so v obeh ekipah igrali le naši igralci.
Kako pa naprej?
Kar se tiče maldiskih ekip, bomo v prihodnji sezoni nadaljevali z malim hokejem in kategorijo under 16.
Članske ekipo bomo zopet vpisali v prvenstvo, sevedase je treba lotiti od začetka, oziroma od C-lige.
Hvala lepa in lep večer
Samo Kokorovec
Poročilo košarkarske sekcije – Andrej Vremec
Tudi letošnja sezona je bila zelo razvejana, tako da bom svoje poročilo začel od najmlajših in na koncu pristal pri članski ekipi.
MIKROBASKET: delovna skupina je štela 14 malčkov, vadili so v mali dvorani na Kontovelu dvakrat tedensko; vaditeljici: Jana Croselli in Ksenija Daneu.
MINIBASKET MLAJŠI: pod taktirko Damjana Košute in asistentk Nastje Daneu in Mare Vremec je skupina vadila dvakrat tedensko v telovadnici na Rouni, kjer so ob sobotah igrali tudi več prijatelskih srečanj proti matičnim društvenim ekipam ter nastopali v prvenstvu “Primi canestri”. Skupina šteje 26 fantkov in deklic. Na koncu sezone smo se udeležili “Trofeje ZSŠDI”, kjer so nekateri posamezniki nastopili za starejšo ekipo.
MINIBASKET STAREJŠI IN UNDER 12: ekipi sta v končni fazi nastopali samo v prvenstvu under12, ker smo kot društvo posodili nekaj igralcev letnika 2006 matičnemu društvu KK Bor, tako da smo se vaditelji odločili, da bomo z mlajšimi igrali samo prijateljske tekme, ker nismo imeli zadostnega števila razpoložljivih fantkov. Po zelo težkem začetku, ko so doživeli same poraze, so fantje naposled reagirali in smo na koncu dosegli pet zaporednih zmag proti starejšim ekipam. Skupino je vodila Jana Croselli, podpisani sem ji asistiral.
Na koncu sezone smo nastopili na “Trofeji ZSŠDI”, kjer ekipe ni nihče prekosil.
Nekateri posamezniki letnika 2006 so bili standardno v ekipi under 13 našega matičnega društva AŠD Kontovel, kjer so si nabirali prepotrebnih izkušenj za bodočnost. Vadbena skupina je štela 17 igralcev.
UNDER 16 DEKLETA: pod strokovnim vodstvom Karin Malalan in Alana Albaneseja so s to ekipo nastopali v deželnem prvenstvu, ki je zelo kakovostno. Punce so se vsekakor zelo izkazale, saj je med njimi veliko začetnic in na koncu so v tekmovanju 3:3 celo dosegle meddeželno fazo na šolskem tekmovanju, kar spada me boljše rezultate naše košarke. Nekatere posameznice so se redno udeleževale treningov deželne reprezentance, obenem pa pripomogle, da je starejša ekipa under 18 uspečno nastopala v prvenstvu.
UNDER 18 DEKLETA: sicer maloštevina skupina so punce s pomočjo mlajših lepo napredovale in tudi nekaj tekem zmagale. Napredek te skupine je velik, saj so standardno trenirale in nastopale s člansko ekipo. Na koncu so dosegle zavidljiv rezultat na deželni fazi 3:3,kjer so zasedle drugo mesto. Vodil jih je sežanski strokovnjak Mario Gerjevič.
ČLANICE: tudi to ekipo je vodil Mario Gerjevič; treningi v formuli mlade-starejše so se dobro odnesli in ekipa, ko je bila v popolni postavi, je bila konkurenčna vsem nasprotnicam. Ogrodje ekipe je zelo mlado, tako da bi moralo biti obzorje rožnato.
Mislim, da se pri letošnjem delovanju moramo posebno zahvaliti odgovornim posameznih ekip in spremljevalcem, brez katerih bi bilo delovanje bistveno skromnejše.
Med drugimi argumenti, bi se zaustavil sedaj pri meddruštvenim sodelovanjem, saj smo nosilci projekta ženske košarke, kjer brez sodelovanja z AŠD Bregom in KK Borom ne bi imeli ekipe under 16, ki je sestavljena iz izključno njihovih igralk. V moški konkurenci smo od vedno skupaj s Kontovelom glavni steber Jadrana oz. Projekta Jadran, kjer je naša Športna šola v bistvu nesebično sodelovanje dveh sosedov s skupnimi močmi in dosegata mnogo več kot pa ločeno.
V upanju, da bo naslednja sezona podobna letošnji, se vam zahvaljujem za posluh!
Načelnik Košarkarske sekcije AŠD Polet
Andrej Vremec
