SACILE, FIRENCE – V nedeljo, 16. februarja 2020, so se karateisti Shinkai karate cluba iz Zgonika udeležili tekme ‘’Trofeo Karate-Do Città di Sacile’’, v organizaciji društva A.S.D. Karate Sacile.
Naši športniki so tekmovali v katah-prostih likih. Bel pas Tobia Furlanetto in oranžen pas Sofia Milla Kermac sta se uvrstila na tretje mesto, na peto mesto so se uvrstili bel pas Viktor Počkaj, rumen pas Nina Gelfi in oranžen pas Nicolas Znideršič.
Istega dne sta se črna pasova Matteo Blocar in Adam Hammoussi udeležila mednarodne tekme v Firencah. Oba dva sta tekmovala tako v katah kot kumiteju—borbi. Tehnični direktor Shinkai cluba Sergij Štoka je pa bil sodnik.
Že to nedeljo pa bodo shinkajevci ponovno v telovadnici: črna pasova Mija Ukmar in Adam Hammoussi se bosta namreč udeležila Trofeje dežel v Riccioneju. Tekmovanja se udeležijo najboljši karateisti iz posameznih italijanskih dežel. Ukmarjeva bo tekmovala v prostih likih, Adam Hammoussi pa tako v prostih likih kot borbi.


