SLIVNO (Nabrežina) – SK Devin je priredil 46. volilni občni zbor v petek, 25. septembra 2020 na svojem sedežu v Slivnem ob omejeni prisotnosti ljudi zaradi omejitve širjenja koronavirusa.
Najprej je predsednik Dario Štolfa podal poročilo predsednika in upravnega odbora, nato pa so sledila poročila posameznih skupin trenerjev Ivana Kerpana za baby-cicibane, Alberta Kerpana za dečke in naraščajnike, Aleša Severja za mladince ter poročilo planinskega odseka, ki ga je prispevala Silvia Callin.
Sledilo je blagajniško poročilo Marjanke Ban in poročilo nadzornega odbora, ki ga je podal Stojan Pahor.
Med povabljenimi gosti je bila le predstavnica ŠD Mladina Tamara Majer, ki je društvu in novoizvoljenemu odboru zaželela uspešno pot, na koncu občnega zbora se je pridružil tudi Mladinin predsednik Boris Bogatec.
Pozdrave in čestitke sta društvu poslala tudi Marko Presl za OOZUS ter pokrajinski predsednik FISI Andrej Don.
Sledile so volitve v nov upravni in nadzorni odbor s kandidati za upravni odbor: Ban Marjanka, Bandi Sabrina, Basezzi Petra, Callin Silvia, Garizio Gabriele, Gregori Matija, Kerpan Marko, Kralj Nadja, Paškulin Zulejka, Purič Dana, Sinigoj Michele, Škerk Ivana, Sosič Valentina, Sudano Nicola ter za nadzorni odbor: Pahor Stojan, Stolfa Dario, Tomasetig Bruno.
Na koncu se je odbornica Nadja Kralj zahvalila odhajajočemu predsedniku Dariu Štolfi, ki po dvajsetih letih neprekinjenega predsedovanja tokrat ni več kandidiral za upravni odbor. Omenila je, da je veliko naredil za društvo, saj vsi istovetijo prav njega in SK Devin. Glede na to, da tudi Frančko Briščak ni več med kandidati, je predlagala, da se mu v zahvalo za večdesetletno prisotnost v društvenih odborih podeli častno članstvo.
Dario Štolfa se je odzval z ganjenimi besedami in povzel svoje delo pri društvu ter poudaril, da mu je društvo bilo vedno pri srcu. Obvezal se je, da bo kot novoizvoljeni nadzornik stal ob strani, z nasveti in da bo nudil svojo pomoč pri nadaljnjem društvenem razvoju.
Poročilo predsednika in upravnega odbora – Dario Štolfa
Poročilo predsednika in upravnega odbora
Spoštovani člani in članice, cenjeni gostje in vsi prijatelji našega društva.
Letošnji 46. Občni zbor poteka v posebnih okoliščinah in izrednih razmerah zaradi pandemije novega koronavirusa in kot vsa društva se držimo uredb in pravil. Za preprečevanje širjenja bolezni Covida-19 bomo upoštevali vsa preventivna določila, zato priporočam vsem prisotnim, da ohranjajo medsebojno razdaljo in uporabljajo zaščitno masko.
Zaradi omejevalnih ukrepov ni bilo mogoče prej sklicati občnega zbora članov, ki ga običajno prirejamo v juniju. Na današnjem občnem zboru bomo poročali o delovanju in podali obračune za leto 2019, ko je delovanje potekalo še v povsem normalnih razmerah in ustaljenih tirnicah.
Tokratni občni zbor je volilnega značaja, saj je sedanjemu odboru potekel dvoletni mandat in bomo v nadaljevanju našega zasedanja tudi volili nove odbornike, ki bodo dali novega zagona in pospešili ter popestrili z novimi idejami in pobudami naše društveno delovanje.
V upravnem letu 2019 se je Glavni odbor redno sestajal in zapisnike hranimo za morebitno preverjanje. Odborniki so se redno sestajali po posameznih skupinah za organizacijo vseh dejavnosti, tako na sedežu ter v času koronakrize preko spleta.
Delovanje odbora je bilo tudi v lanski sezoni v prvi vrsti usmerjeno v razvoj mladinske športne dejavnosti, v katerega smo vložili res veliko, tako z organizacijskega kot s finančnega vidika. V pretekli sezoni smo začrtali bogat program delovanja skupin. Prvič po tolikih letih smo sestavili skupino mladincev, ki so tekmovali na deželni, državni in mednarodni ravni. Ekipa Dečkov-Naraščajnikov je v sezoni zgledno delovala in prav tako je bila uspešno zastavljena in izpeljana tekmovalna sezona mlajših v kategoriji Baby-Miški, poleg tega se je nekaj najmlajših udeležilo treningov in nekaterih tekmovalnih preizkušenj v kategoriji Superbaby. Ne smemo prezreti uspešne skupine Fanjski, ki se je lani krepko povečala na 20 smučarjev. V vseh skupinah smo našteli več kot 50 mladih navdušencev, ki so nam v velik ponos.
Veliko zadoščenja je našemu društvu v zadnji sezoni prinesla naša najboljša smučarka Caterina Sinigoi, ki že več kot deset let uspešno tekmuje. Tokrat pa je presegla vse svoje dosedanje uspehe, saj je bila odlična na številnih mednarodnih tekmah FIS, kar pomeni, da je ponesla naše društvo v sam vrh tudi na svetovni ravni. To predstavlja tudi za ves zamejski šport odličen rezultat, na kar smo res ponosni in ji izrekamo iskrene čestitke ter ji želimo še veliko odličnih rezultatov in zadoščenj. Velik uspeh je nenazadnje dejstvo, da je bila izbrana kot najmlajša smučarka v skupino opazovanih tekmovalcev na državni ravni, kar ji odpira pot na evropski pokal in nadalje možnost, kot je sama izjavila, da bi si želela v bodoče tekmovati tudi v svetovnem pokalu. Vse to je seveda dokaz njenega izredno požrtvovalnega dela, pravilnega usmerjanja njenega dolgoletnega trenerja Aleša Severja, njenih staršev, ki jo finančno in moralno podpirajo, pa tudi našega društva, ki ji je omogočilo pogoje za dobro nastavljeno in nemoteno delo. Res je bila odlična na številnih mednarodnih preizkušnjah predvsem v tehničnih disciplinah, v slalomu in veleslalomu. Sebi in društvu je dala medijsko vidljivost, tako da smo postali razpoznavni daleč naokrog. Treba je tudi poudariti, da se je ob rednem šolskem pouku udeleževala intenzivnih treningov v telovadnici, v času Covida-19 na prostem ter v poletnih mesecih na ledenikih in v skidomu. Do danes je tudi atletsko odlično pripravljena, saj je v minulih mesecih veliko trenirala v glavnem na ledenikih Stelvio, v Dolini Aoste, v Franciji, v Avstriji, v skidomu v Litvi, itd. Zelo intenzivno sezono je zaradi svojega statusa lahko začela pred drugimi, ki jih je pandemija prisilila k mirovanju. Naštela je veliko dobrih treningov, kar ji bo seveda prav prišlo na tekmah v prihajajoči sezoni.
Uspešna je bila tudi na deželni lestvici FISI za leto 2019/20, kjer zaseda 1. mesto v kategoriji mlajših mladink. Prav tako je 1. mesto v tem okviru zabeležil tudi Tommaso Dagri v kategoriji Baby.
V pretekli sezoni so bili uspešni tudi ostali tekmovalci, saj so se odlično odrezali na deželnih finalih in kar 10 smučarjev si je izborilo pravico do nastopa na državnih finalih na “Ostržku na smučeh” na Abetoneju, ki pa je žal zaradi novega koronavirusa odpadlo. To je prvič v zgodovini zamejskega smučanja, da eno samo društvo uvrsti kar 10 tekmovalcev na to prestižno državno preizkušnjo.
Vse to je seveda sad truda vsakega posameznika, ki se že od maja lani pripravlja s fizično kondicijsko vadbo, pa tudi na intenzivnih treningih na snegu. Zasluge pa seveda imajo tudi vsi trenerji in učitelji, ki so zastavili in izpeljali delo: Aleš Sever, Mattia Del Mestre, Alber Kerpan, Ivan Kerpan in Bernard Purič. Glavni podporniki pa so družine, neprecenljivi starši, ki finančno podpirajo delo otrok, saj brez njih tudi uspehov ne bi bilo. Vsem njim gre moja zahvala tudi v imenu celotnega upravnega odbora.
V pretekli sezoni smo načrtovali izvedbo treh tekem. Izpeljali smo le dve in obe istočasno, a na dveh ločenih lokacijah: 17. februarja smo po nalogu deželne zveze FISI izpeljali slalom na težki progi Zoncolan 1 za kat. Dečki-Naraščajniki, ki je zelo lepo uspela in je veljala tudi za Pokal Alternativa Sport. Isti dan smo priredili tudi 8.izvedbo tekme “Kekec na smučeh” na progi Cimacuta v kraju Forni di Sopra. Namenjena je bila tečajnikom smučarske šole vseh naših društev in našteli smo 80 otrok društev SPDG, SK Brdina in našega društva. To je bila prva preizkušnja med količki na daljši oz. krajši postavitvi, kjer so se vsi lepo izkazali. Za društvo je bila ta organizacija res zelo naporna, saj sta se obe preizkušnji dogajali istočasno in je bilo treba pripraviti vse potrebno za najboljšo izpeljavo obeh.
Žal je tretja tekma odpadla zaradi začetka pandemije, ki so jo razglasili prav v začetku marca. Društvo je že vse pripravilo za izpeljavo 32.Pokala prijateljstva treh dežel, ki je bilo napovedano na črni progi v Plodnu v soboto 7.marca letos. Skoraj istočasno so odpovedali vsakršno delovanje na deželni in tudi državni ravni, saj smo bili tik pred “lockdownom”, ki je prekinil za več mesecev katerokoli športno dejavnost.
V delovanju SK Devin je omembe vredna šola smučanja, ki predstavlja za vsakega otroka začetne korake v smučarski disciplini. Izpeljali smo tečaje ob sobotah in nedeljah v kraju Forni di Sopra. Ponovno smo izvedli tudi projek ŠOLA ŠPORT za učence večstopenjske šole Nabrežina. Ob znatni podpori Občine Devin Nabrežina smo priredili 4 dvourne lekcije na plastični stezi v Nabrežini v šolskem urniku in nekaj celodnevnih izletov na sneg v januarju in februarju, kjer so se jim pridružili tudi učenci dolinske in miljske osnovne šole, ter zgoniški učenci, v okviru sodelovanja s šolami in projekta “Smučaj z nami”. Za sodelovanje bi se tu zahvalil ravnateljem in vsem društvenim učiteljem, ki so res zgledno pomagali pri delu. Za konec smučarske sezone smo napovedali aprilski društveni praznik za vse tečajnike in člane, a ga nismo mogli izpeljati.
Kot sem že prej omenil, je ob tekmovalnih ekipah treba upoštevati, da smo v pretekli sezoni nastavili delo z najmlajšimi v kategoriji Superbaby z učiteljico Petro Basezzi, ki je v pretekli sezoni uspešno opravila Eurotest ter predvsem skupino Fanjski za letnike 2010 in starješe, kjer je za izpopolnjevalni tečaj smučanja, tehniko in dobro voljo skrbel nepogrešljivi in priljubljeni učitelj Claudio Peric ob pomoči Silene Bergamaschi in skupina je tokrat zabeležila velik porast prijavljenih, saj smo jih našteli preko 20, med njimi številni bivši preagonisti, ki jim je smučanje všeč in ki bi radi še izpopolnili smučarsko tehniko. Ob sobotah so se podali v različne deželne smučarske centre, ob koncu februarja pa so se odpeljali v bližnji Veneto na smučišča ob vznožju Civette in v prestižno dolino Badia. Tudi naši masterji so pilili kondicijo in fizično pripravo, od novembra tudi na ledenikih in na deželnih smučiščih. Nekateri so se udeležili deželnih federacijskih tekem.
Ob vsem tem delovanju je treba omeniti tudi zimovanja in daljša obdobja treningov v raznih krajih. Za božične in novoletne so skupine imele večdnevne treninge na Južnem Tirolskem in Koroškem, kjer so imeli idealne pogoje za postavitve na progah, avgusta lani pa so se nekateri tekmovalci prvič podali na oddaljeno zaprto smučišče Skidom v Litvi. Seveda so kot po navadi kondicijo vadili tudi na prostem v Trnovci ter v telovadnici v Sesljanu, vse do prisilne prekinitve. V telovadnici so vadili tudi masterji in enkrat tedensko tudi ženska telovadna skupina pod vodstvom Katje Škerk.
Ob smučanju je treba omeniti tudi naše delovanje na planinskem področju. Že več let imamo lepo število članov, ki se obenem tudi člani Planinske zveze Slovenije in se podajajo v hribe v nam bližjo okolico, v Julijske Alpe, Karavanke in Dolomite. Za nekatere planince pa je zelo pomembna udeležba srečanju obmejnih planinskih društev ter na pohodu Bazoviških junakov.
Zdaj pa smo dolžni omeniti tudi pobude, ki so značilne za naše društvo, in sicer prirejanje praznikov v obliki šagre, ki so nam finančna pomoč pri delovanju.
Žal lani po dvajsetletnem sodelovanju nismo bili prisotni na Prazniku sv. Roka sredi avgusta v Nabrežini, ki je bil pomemben za naše društvo, saj so nas daleč naokrog poznali zaradi odlične enogastronomske ponudbe. Da ne bi popolnoma opustili te dejavnosti, smo si ob 45-letnici delovanja zamislili novo pobudo APRES SKI FEST, ki smo jo izpeljali na prireditvenem prostoru v Zgoniku, ki nam ga je prijazno ponudila zgoniška občinska uprava, kateri se na tem mestu zahvaljujem. Od 14. do 18.avgusta smo nudili dobro glasbo, odlično hrano in pijačo. Naval gostov smo imeli zadnji dan, ko je bil na vrsti kabaretni duo dveh Borisov: znanih in priljubljenih Borisa Kobala in Borisa Devetaka.
Oktobra smo prvič sodelovali na odmevnem prazniku Okusi ob meji, kjer smo imeli naš prostor s tipičnimi kraškimi izdelki na goriškem Travniku.
V aprilu smo na velikonočni ponedeljek prvič priredili Spomladanski pohod po slikoviti poti, ki teče od Pliskovice vzdolž bivše meje do Slivnega, kjer je pohodnike v prenovljenem sedežu pričakala pogostitev z jedmi na žaru in velikonočnimi dobrotami. Nato je bil v mesecu maju predviden že tradicionalni zgodovinski, didaktični in enogastronomski mednarodni pohod Kohišče, ki smo ga zaradi slabih vremenskih razmer sicer prenesli na 2. junij, in ki se ga je tudi letos udeležilo res veliko število pohodnikov iz naših krajev, iz bližnje Slovenije, precej pa je bilo tudi italijanskih in tujih turistov.
Zdaj pa ne morem mimo zahval, saj predstavljajo te veliko pomoč za društveno delovanje. Zahvalil bi se predvsem Občini Devin Nabrežina, Združenju slovenskih športnih društev v Italiji, Deželi Furlaniji-Julijski krajini, ZKB. Res neizmerna hvala naj gre vsem sponzorjem in finančnim podpornikom. Za širjenje razpoznavnosti in rezultatov našega društva pa se zahvaljujem vsem našim medijem, to so Primorski dnevnik, Radio Trst A in Slovenska televizija RAI, spletna stran Slosport, tednik Novi glas ter italijanska Il Piccolo in Citysport.
Kot ste lahko videli imamo lepo urejen sedež, pred kratkim smo uredili težko pričakovano kuhinjo, za katero bi se zahvalil družini Garizio in njihovemu podjetju Toscana Mobili, ki so nam pomagali pri uresničitvi te zamisli.
Zdaj pa še konec. Od marca letos je bilo naše delovanje prisilno prekinjeno, že v mesecu maju pa smo zastavili programe, ki smo jih začeli uresničevati v mesecu juniju in smo jih torej deloma že izvedli in so uvod v novo sezono. Naši otroci so imeli tedenske kondicijske priprave, nekateri najmlajši so smučali na plastični progi, obiskali so tudi bližnje ledenike in srčno upam, da ne bo novih prepovedi. Dokler nam vreme še dopušča bomo kondicijo vadili na prostem, vprašljiva je še uporaba telovadnice v Sesljanu, saj čakamo na nove občinske določbe, nekateri pa že vadijo s tehničnimi pripomočki v fitnesu v Sežani. Res škoda bi bilo, da bi se vse prekinilo in nam prekrižalo račune na organizacijski in tekmovalni ravni.
Dovolite mi, da se nazadnje iskreno zahvalim vsem svojim sodelavcem in odbornikom in v prvi vrsti podpredsednici Marjanki Ban, odbornici Nadji Kralj, ki vestno skrbi za stike z javnostjo, piše članke in skrbi za arhiv novic, dolgoletnima odbornicama Eriki Puric in Loredani Verni, ki ne bosta več kandidirali ter Frančku Briščaku, ki je bil veliko let v upravnih in nadzornih odborih in tudi on ne bo več kandidiral ter se mu za vse dosedanje delo iskreno zahvaljujem.
Vsem hvala za ogromno opravljenega dela in ves napor, ki ste ga vsi tako nesebično nudili pri zahtevnem upravljanju društva, ki je ključnega pomena za obstoj visokega nivoja naše dejavnosti in za doseganje pomembnih in dragocenih uspehov. Vsem tekmovalcem, trenerjem in staršem čestitam za odlične rezultate, ki smo jih dosegli v pretekli sezoni. Tekmovalcem želim uspešno novo sezono, veliko zadoščenj in veselja.
Hvala za pozornost.
Poročilo o ekipi mladincev in mladink – Aleš Sever
Sezono 2019/2020 smo z ekipo mladincev pričeli 22.maja s kondicijskimi treningi, ki so potekali 2x tedensko skozi celo sezono. V poletnih mesecih smo kondicijske treninge dopolnjevali tudi s treningi rolanja v Nabrežini (1x tedensko).
Na sneg smo se prvič odpravili 17.junija. Zaradi pomanjkanja snega na bližnjih ledenikih smo poleg na ledeniku Moelltaler trenirali tudi na Stelviu. V začetku meseca avgusta smo se udeležili tekem v rolanju, veljavnih za točkovanje svetovenga pokala v Srbiji (Vranje). Konec meseca avgusta pa smo izvedli 6-dnevni trening slaloma v dvorani v Litvi.
V jeseni so treningi na snegu večinoma potekali vsaka dva tedna (odvisno od pogojev). Zimovanje pa smo ponovni izvedli v Kartitschu, kjer smo treninirali vse discipline (SL, VSL, Super VSL, PSL).
Večinoma smo se udeleževali FIS tekem v deželi, nekateri pa so odšli tudi na tekmovanja izven dežele.
Zaradi že znanih težav se je sezona žal predčasno zaključila. Tako, da se nismo mogli udeležiti najpomebnejših tekmovanj ob koncu sezone.
Poročilo o skupini baby/cicibani – Ivan Kerpan
Skupina najmlajših je začela s poletnimi pripravami zgodaj meseca maja. Fizične priprave smo opravljali v Trnovci, medtem ko so treningi z rolerji potekali v Zgoniku. V poletnem obdobju smo tudi že bili nekaj dni na smučeh na bližnjem ledeniku Molltaller. Avgusta smo opravili tudi tedenske intenzivne priprave v naši bližnji okolici. Po kratkem poletnem premoru smo fizični del priprav preselili v telovadnico v Sesljan in od novembra dalje smo redno trenirali na ledeniku. Pripravljalni del se je zaključil s smučarskimi pripravami v Kartitschu.
Sledil je redni del deželnega prvenstva, kjer so naši mali smučarji večkrat zasedli visoka mesta na končnih lestvicah. Med vsemi sta iztopala Niko Janev in Tommaso Dagri, ki sta bila tudi na najvišji stopnički.
Tekmovanja bi morali zaključiti na raznih državnih finalih, vendar smo sezono predčasno zaključili zaradi odpovedi vseh tekem zaradi problemov vezanih na Covid-19.
Poročilo o ekipi dečkov-naraščajnikov (2019/20) – Albert Kerpan
V smučarski sezoni 2019/20 je v kategoriji dečkov in naraščajnikov tekmovalo 12 smučarjev, 10 fantov (5 dečkov in 5 naraščajnikov) in 2 punci (obe naraščajnici). Skupino sva vodila trenerja Mattia Del Mestre in Albert Kerpan.
Sezona se je začela junija z izhodi na ledenike in sicer na Mölltalu in na Stelviu. Poleti smo vadili tehniko in se posvetili skoraj izključno prostemu smučanju. Tu smo vadili v skupinah, tako da smo se lahko boljše osredotočili na posamezne potrebe, ki so imeli. Ko smo videli zadostno izboljšanje vseh v prostem smučanju smo začeli tudi z lažjimi postavitvami. Poleg tega smo 3x tedensko imeli suhe treninge v Trnovci in na rolerjih v Nabrežini.
Od oktobra naprej se je delo na snegu preusmerilo bolj na vadbo med količki. Poleg slalomskih in veleslalomskih treningov smo začeli tudi s super veleslalomom. Postopoma smo iz lažjih postavitev prešli do težjih ter do simulacij tekem. Medtem smo 2x tedensko trenirali v telovadnici v Sesljanu.
Z 11. januarjem so se začele tekme. Zaradi skrajšane sezone so se te končale predčasno že na polovici februarja s samo 5 tekmami. Nekateri smučarji so izboljšali lanske rezultate ostali so jih obdržali. Najboljše so se odrezali (in boljši rezultati):
– Maks Škerk: eno 2. mesto, eno 5. mesto in uvrstitev na državni finale Alpe Cimbra, kjer je v slalomu v prvem teku bil v prvi deseterici nato pa odstopil)
– Luca Poberai: dve 3. mesti, eno 6. mesto in eno 7. mesto
– Erik Bordon: tri 6. mesta
– Alice Valdemarin: eno 5. mesto (1. od letnika), eno 8. mesto (2. od letnika) in uvrstitev na državni finale Alpe Cimbra
– Emil Kerpan: eno 5. mesto (2. od letnika) in dve 7. mesti (3. od letnika)
– Julian Sudano: dve 7. mesti
Žal se nismo nikoli uvrstili na stopničke na društveni lestvici, tudi zato, ker nismo imeli tekmovalk med deklicami.
Kljub skrajšani sezoni so bili napredki vidni pri vseh smučarjih, tako da smo bili z opravljenim delom zadovoljni. Skupina je precej homogena, zato imamo vse predpostavke za dobro in uspešno delo tudi v novi sezoni 2020/21.
Poročilo o delovanju planinskega odseka v letu 2020
Na začetku leta je na novo ustanovljena skupina Planinskega Odseka SK Devin načrtovala res lepo število zanimivih enodnevnih in večdnevnih izletov in vzponov, naj omenimo le višek sezone, in sicer Gran Paradiso, ki je s svojimi 4061 metri zbudil ne malo zanimanja, morda še preveč za naše zmogljivosti.
Coronavirus je tudi nam prekrižal vse lepe načrte, da bi se skupinsko podajali na izlete. Devinovci pa se niso vdali in posamezno/družinsko vseskozi hodili v hribe, naj omenimo le nekaj dvatisočakov: Monte Dimon, Passo Sesis, Lovci, Košuta, Ortles (3905 m), Grintovec, Velika Raduha, Viševnik, Mangart po via Italiana, Viš po via Anita Goitan, pa še bi lahko naštevali.
Tudi plezalnih smeri ni manjkalo, naj omenimo le: Schüsselkarspitze smer Siemens – Wolf, Kaisergebirge Fleischbank smer Herbszeit, Kofelturm zimski pristop, Buchstein zimski pristop, Bayerische Voralpen Ruchenköpfe smer Dulfer.
Za bodoče delovanje je idej na pretek, upajmo le v lepo vreme.
Pisni pozdrav predsednika pokrajinskega odbora FISI
Pozdravljeni.
Prebral sem na Primorskem dnevniku, da imate danes občni zbor.
Želel sem se ga udeležiti, verjamem pa, da je zaradi objektivnih razlogov vezanih na koronavirusno pandemijo v okrnjeni obliki.
Vseeno pa sem vam želel poslati pozdrav Pokrajinskega odbora FISI.
Dragi ugledni gostje SK Devin, člani, odborniki in predsednik.
Pri Pokrajinskem odboru FISI spremljamo vaše delovanje, ki je zelo pestro in še posebej na agonističnem nivoju izredno uspešno. Verjamemo, da bo začrtano delo še nadgrajeno v naslednjih letih in vam želimo zato obilo uspehov.
Posebno seveda spremljano kariero vaše in naše najbolj uspešne smučarke Caterine Sinigoi. Članica deželne izbrane vrste in opazovana s strani državne FISI je predstavnica našega smučanja, ki nas polni ponosa in je zgled ostalim atletom s Tržaškega. Sledimo njeni izredno poglobljeni in gotovo uspešno planirani pripravi na novo sezono in seveda pozdravljamo njeno željo na naskok še višjih dosežkov. Čestitamo za uspešnost v prejšnjem letu in ji izrekamo najboljše želje za novo sezono. Poleg nje seveda ne gre pozabiti podporo družine, ki je vedno prvi sponzor in največji navijač, ki se veseli in trpi pri vsaki tekmi, pri vsakem koraku. Trenerju Severju čestitamo za uspehe, vemo pa, da gradi še bolj intenzivno naslednje uspehe in mu želimo, da bi jih dosegel. Klubu pa namenim posebni pozdrav in čestitke, saj gre zasluga za uspeh Sinigoieve in ostalih atletov v veliki meri pogojena od izbir, podpore in celotnega delovanja odbora.
Kot predsednik pokrajinskega odbora obžalujem, da se na sejo predsednikov vseh tržaških klubov, ki se kvarjarjo s tekmovalno dejavnostjo, februarja meseca, niso odzvali vsi klubi in je med prisotnimi prevladal skeptični pogled glede sodelovanja pod režijo oziroma pokroviteljstvom Pokrajinskega odbora. Mislim, da so to zamujene priložnosti. Prikrajšani so še posebej tisti atleti, ki bi nadaljevali s tekmovalno dejavnostjo in ki nimajo možnosti v matičnem klubu. Prikrajšani so tudi vsi tisti, ki bi lahko uspeli na tekmah FIS ali FISI tudi ob krajših programih in ki lahko jutri postanejo predragoceni kadri za smučarsko stvarnost. Upam, da bo v bodoče le možno ponovno sesti in se o tej temi še pogovoriti z vsemi tržaškimi klubi.
Ponovno čestitam vsem vam za vašo dejavnost in uspešnost. Naprej tako!
Lep pozdrav.
Andrej Don – predsednik pokrajinskega odbora FISI




















