TRST – Na sedežu Združenja slovenskih športnih društev v Italiji je bila v torek, 23. februarja tiskovna konferenca, na kateri so predstavili letošnjo tekmovalno sezono slovenskega gorskega kolesarja Daniela Pozzecca, člana društva Flamme Rouge.
Poleg Pozzecca sta na tiskovni konferenci, ki jo je vodil Evgen Ban, nastopila tudi športni direktor in predsednik društva Flamme Rouge, oziroma Saško Kalc in Roberto Bortolot.
Nova kolesarska sezona bo pestra in zahtevna. 25-letni kolesar iz Nabrežine bo nastopal v kategoriji MTB XCO Elite in tekmoval v konkurenci najboljših svetovnih gorskih kolesarjev.
Član društva Flamme Rouge je že v mladinskih prvenstvih pokazal svoje sposobnosti. Po enem samem letu nastopanja je v sezoni 2004 osvojil naslov italijanskega prvaka med začetniki. Sledili sta dve uspešni sezoni, na koncu katerih je bil Daniel dvakrat zaporedoma četrti na državni razpredelnici naraščajnikov. Leta 2014 se je po štirih sezonah mirovanja pridružil ekipi Flamme Rouge iz Repna, ki deluje pod vodstvom športnih direktorjev Tommasa Casalnuova in Saška Kalca. Zadnji pomemben podvig, ki je dal nabrežinskemu kolesarju krila, je osvojitev naslova prvaka v pokalu Veneto dve dirki pred zaključkom lanske sezone.
Nova kolesarska sezona v Cross countryju se začne 28. februarja v kraju Rivoli Veronese, kjer se bo Daniel Pozzecco udeležil dirke La Mesa Bike. To je prva letošnja preizkušnja v pokalu Veneto, a obenem prva možnost, da si slovenski kolesar iz Italije pribori potrebne točke za boljše izhodišče na startni liniji v nadaljevanju sezone in zasluži mesto ob zvezdah svetovne scene gorskega kolesarstva.
DANIEL POZZECCO (gorski kolesar):
»Veselim se novosti letošnje sezone: dirkal bom na tekmovanjih, kjer nastopa sama smetana italijanskega in evropskega gorskega kolesarstva. V primerjavi z lansko sezono so letos proge daljše in zahtevnejše. Počutim se dobro, veliko sem treniral, zato upam, da mi bo uspelo osvojiti vsaj nekaj točk in se tako približati najboljšim na startu. Udeležil se bom mednarodnih italijanskih dirk-Internazionali d’Italia in dirk Top Class, kjer se bom boril za točke in za boljši izhodiščni položaj v prvi liniji.«
SAŠKO KALC (športni direktor Flamme Rouge):
»Daniel je izjemen kolesar, ki odlično obvlada tehniko gorskega kolesarstva. Na prvenstvo se je temeljito pripravil in treniral na moderen način na osnovi merjenja moči z vati. Letošnjo sezono pa bo začel čisto od nule. Na dirkah bo startal iz zadnje linije. Ciljamo na točke in na boljši izhodiščni položaj na startu. Pravi izziv pa nas bo čakal prihodnje leto. Ambicije so visoke, toda ostajamo na trdnih tleh. Že na prvi dirki v kraju Rivoli Veronese bomo dobili jasno sliko o Danielovi kvaliteti.«
Kdo je Daniel Pozzecco
Rojen: v Trstu, 31. avgusta 1990
Društvo: ASD Flamme Rouge
Kategorija: MTB XCO Elite
Kolo, ki ga uporablja na dirkah: Lee Cougan Rampagne
Začenja se nova zahtevna sezona v kategoriji MTB XCO Elite za 25-letnega kolesarja Daniela Pozzecca iz Nabrežine, ki bo letos tekmoval v konkurenci najboljših svetovnih gorskih kolesarjev.
Član društva Flamme Rouge je že v mladinskih prvenstvih pokazal svoje sposobnosti. Po enem samem letu nastopanja je v sezoni 2004 osvojil naslov italijanskega prvaka med začetniki. Sledili sta dve uspešni sezoni, na koncu katerih je bil Daniel dvakrat zaporedoma četrti na državni razpredelnici naraščajnikov. Leta 2014 se je po štirih sezonah mirovanja pridružil ekipi Flamme Rouge iz Repna, ki deluje pod vodstvom športnih direktorjev Tommasa Casalnuova in Saška Kalca. Zadnji pomemben podvig, ki je dal nabrežinskemu kolesarju krila, je osvojitev naslova prvaka v pokalu Veneto dve dirki pred zaključkom lanske sezone.
Nova kolesarska sezona v Cross countryju se začne 28. februarja v kraju Rivoli Veronese, kjer se bo Daniel Pozzecco udeležil dirke La Mesa Bike. To je prva letošnja preizkušnja v pokalu Veneto, a obenem prva možnost, da si slovenski kolesar iz Italije pribori potrebne točke za boljše izhodišče na startni liniji v nadaljevanju sezone in zasluži mesto ob zvezdah svetovne scene gorskega kolesarstva.
