GORICA –  Šolsko leto 2015/2016 se skoraj odvija h koncu. Dobre dva  meseca dela, pa so zaključili tudi to sezono športnega združenja Olympia.

In čeprav je za konec šolskega leta v mesecu maju predvidena tradicionalna zaključna telovadna akademija, so se v ponedeljek, 21. marca v telovadnici AŠZ Olympia zbrali vsi najmlajši predšolski otroci skupine gymplay, vse ritmičarke, vsi orodni telovadci in vse skupine show dance ter staršem in prijateljem pripravili telovadno akademijo – »Velikonočni prikaz dela« – enourni program, ki je obsegal 15 povsem novih točk in okrog 70 nastopajočih.

Najmlajši otroci »Gymplay« skupine so prisotnim z dolgim poligonom pokazali nove naučene se elemente. Mlajša skupina ritmičark je prikazala vajo z obroči, starejša skupina vajo s kolebnicami ter vajo z žogami, posameznica Karolina Vizintin pa je prikazala dve točki s rekvizitoma in sicer obroč in trak .

Orodni telovadci razdeljeni v mlajšo, srednjo in starejšo skupino so pripravili telovadni poligon, parter, preskok, vaje na bradlji in vaje na krogih.

Show dance skupine pa so se predstavile s štirimi točkami.

Program je seveda trud trenerjev in vaditeljev AŠZ Olympia: Marije Jussa, Damijane Češčut, Matije in Roka Komela, ter pomožnih vaditeljev   Andija Rustje in Gioie Innocenti. Vsemu temu so seveda pripomogli še odborniki društva kot vedno v sodelovanju s ZSŠDI-jem. Vse prisotne je pozdravil predsednik društva Mihael Corsi, otroci pa so ob koncu prejeli Velikonočnega zajčka iz čokolade.
Posnetek celotnega večera bo med Velikonočnimi počitnicami oddajala televizijska postaja Telefriuli, slike si je seveda mogoče ogledati na spletni strani slosport.org in pa na facebook strani Sz Olympia gym & dance.

Foto