DOBERDOB – Pri Športnem združenju Mladost iz Doberdoba prirejajo že tretjič dogodek Po sledeh prve svetovne vojne, s katerim se želijo spomniti vojnega dogajanja, ki je zaznamovalo naše kraje. Tokratni tradicionalni pohod bo v nedeljo, 3. aprila. Organizatorji so se letos odločili za približno tri ure in pol dolgo jutranjo turo, udeleženci pa se lahko nato odločijo tudi za popoldanski pohod. Zbirališče je predvideno med 8.45 in 9.15 na nogometnem igrišču v Doberdobu, kjer bodo organizatorji sprejemali prijave. Nato se bodo pohodniki z lastnim vozilom odpravili do Martinščine, kjer se bo začel pohod. Vrnitev na nogometno igrišče je predvidena okrog 13.30, ko bo udeležence izleta pričakalo kosilo, medtem ko se bo ob 14.30 začel popoldanski pohod. Udeležence bosta spremljala Paolo Pizzamus in Mitja Juren. Vpisnina znaša 5 evrov za jutranji in 5 evrov za popoldanski pohod, s 15 evri pa je vključeno tudi kosilo. Organizatorji svetujejo, naj se pohodniki opremijo s primernimi oblačili in z obutvijo za hojo po kraški gmajni.
Za več informacij je na voljo facebook stran: https://www.facebook.com/events/1528011284162337/

Foto