ABETONE – V četrek, 31. marca sta se tekmovalca Mladine Emil Kerpan s trenerjem Matejem Štolfo in Maj Sedmak s trenerjem Ivanom Kerpanom  odpeljala na finale državnega prvenstva v Abetone v Toskani.
V petek. 1 aprila sta tekmovala na promociski tekmi za 6. memorial Fabio Danti, ki jo je organiziral domači Sci Club Abetone!Tekma je bila odprta za vse kategorije!
Na tej tekmi je Emil Kerpan odpeljal zelo dobro voznjo in se je povzpel na najvišjo stopničko!
V soboto, 2. aprila je bil  finale državne tekme Ostržka na smučeh! Vstopnico na to tekmo si je Emil Kerpan prislužil  s pvim mestom na deželnih kvalifikacijah in Maj Sedmak s 4. mestom! Na državni finale je lahko odšlo  samo 7 dečkov iz vsake kategorije in 5  deklic
Emilu Kerpanu je po naporni sezoni uspel veliki met, saj se je uvrstil na odlično 4. mesto! Maj Sedmak pa je osvojil 35. mesto  konkurenci  109 tekmovalcev! Upoštevati moramo dejstvo, da  je Maj Sedmak letos treniral oziroma  opravil samo 30 snežnih dni!

-> lestvice

Foto