Tiskovno sporočilo AŠD Sokol

Spoštovani,
prejšnji teden sem se sestal z devinsko-nabrežinsko županjo Danielo Palotta. Tema srečanja so bili poletni centri, društveno delovanje v tem kriznem obdobju in občinska telovadnica, ki jo upravlja naše društvo. Potrdila je sodelovanje občinske uprave in podprla vse naše poletne dejavnosti. Obljubila je pomoč pri organizaciji poletnih centrov in športnih kampov. Sicer je občinska uprava že portdila prispevek za izvedbo poletnih centrov v korist ortok devinsko nabrežinske občine. Strinjala se je tudi z odprtjem telovadnice po vse teh mesecih, ko je moral biti objekt zaprt. Potrdil sem ji, da pred odprtjem bo naša skrb razkužiti in skrbno očistiti vso strukturo.

Prav o telovanici sem ji nakazal društveni predlog in željo, da bi jo poimenovali po Savu Ušaju, našem dolgoletnem predsedniku in trenerju. Obvezla se je, da se bo o tem pozanimala in v kratken sporočila stališče občinske uprave.

In res. Včeraj mi je telefonsko sporočila naj ji pisno predlagam našo željo o poimenovanju občinske telovadnice (prilagam naš pisni predlog z utemeljitvijo). Dodala je, da se bo osebno zavzela, da bo postopek štartal v najkrajšem času. Zahvaljujem se ji za izkazano tenkočutnost in vsestransko sodelovanje z našim društvom.

S spoštovanjem
Pavel Vidoni
Predsednik AŠD Sokol

-> pismo predsednika Vidonija (pdf)

Na sliki: z memoriala Savo Ušaj na odprtem igrišču v Nabrežini leta 2017; levo Pavel Vidoni, desno Daniela Palotta

Nabrežina (Trst) - košarka, odbojka