Danes, v ponedeljek , 4. maja 2020 se začenja druga faza po izbruhu koronavirusa, ki je močno okrnil vsako dejavnost po vsej Italiji, in tudi športno seveda.

Predsednik Furlanije – Julijske krajine Massimiliano Fedriga je sicer že v nedeljo, 3. maja, podpisal novo, 12. odredbo, ki bo veljala bo do 18. maja, dopolnjuje pa  državno vladno uredbo, predvsem na področju športnih dejavnosti. Te bo mogoče opravljati tako posamično kot v parih oziroma z ljudmi, s katerimi delimo isto streho, ob upoštevanju varnostne razdalje. To pomeni, da bo dovoljeno npr. igranje tenisa in golfa, lokostrelstvo, jadranje in motociklizem, varnostna razdalja pa mora v teh primerih znašati najmanj dva metra. Za športno dejavnost lahko tudi zapustimo lastno občino, lahko pa se premikamo iz ene občine v drugo. S športom se bomo lahko ukvarjali kjerkoli po deželi.

S treningi lahko začnejo tudi poklicni športniki v ekipnih športih, vadba pa mora potekati posamično in ob upoštevanju varnostne razdalje. Dovoljena je tudi prisotnost trenerja oziroma vaditelja. Prepovedana pa je raba slačilnic. Zaščitna maska ne bo več obvezna med izvajanjem športne dejavnosti, ko smo sami oziroma v bližini ni drugih ljudi. Masko pa moramo imeti s seboj v primeru, da koga srečamo. Drugače pa bo zaščitna maska oziroma zakrivanje nosa in ust z drugim kosom blaga – tako kot ohranjanje varnostne razdalje enega metra – obvezna tudi v zunanjih prostorih, kar kaže na nekoliko strožjo omejitev v primerjavi z državno uredbo.