GORICA – Ob strogem upoštevanju protokkola za ta “koronačas” je v četrtek, 18. junija 2020v Kultrnem domu v Gorici potekal redni volilini občni zbor AŠZ Dom. Po poročilih in pozdravih so sledile volitve novega glavnega in nadzornega odbora ter razsodišča.
Novoizvoljeni odbor se bo sestal v prihodnjih dneh, ko si bodo porazdelili funkcije in za predsednika potrdili Mitjo Primosiga.

Glavni odbor sestavljajo: Abrami David, Abrami Peter, Ambrozic David, Bresciani Luka, Cej David, Cotar Matevž, Dellisanti Luca, Devetak Ivo, Graziani Erik, Grusovin Peter, Komel Igor, Komic Silvan, Marvin Sandra, Pelesson Renza, Primosig Mitja, Rebula Susana, Roner Dino, Sanzin David, Voncina Albert.
Nadzorni odbor: Prinčič Vili (predsednik), Braini Maša, Semolič Livio; suplenti Hoban Vanja, Komel Jan, Pahor Andrea.
Razsodisce: Primosig Saša (predsednik), Kocjančič Jasmin, Visintin Claudio; suplenta Branca Giulia in Miklus Petra.

Predsedniško poročilo – Mitja Primosig

Najprej naj pozdravim v naši sredi goste, ki so se odzvali vabilu, da se nam pridružijo na nocojšnjem občnem zboru:
– Ivana Milič (Jadran)
– Maja Petarin (ZSŠDI)
– Kristina Knez (Dijaški dom Simon Gregorčič)
– Livio Semolič (SKGZ)

Že dve leti sta minili od zadnjega volilnega občnega zbora našega društva. Kot vsi dobro veste, sta to bili kar naporni leti, bodisi iz športnega kot iz organizacijskega vidika, ki pa sta obrodili tudi veliko veselja in veliko sadov.
Po premoru zaradi koronavirusa, kot ste verjetno že seznanjeni, smo pred kratkim ponovno pričeli z delovanjem.
Če pogledamo na celotno sliko športnega društva, to se pravi na število športnikov, število ekip, kvaliteto igre, kvaliteto kadrov, organizacijske zmogljivosti, resnosti ponudbe itn., si upam trditi, da smo med solidnejšimi košarkarskimi društvi v Gorici.
Dokaz, da uživa naše društvo vsestransko priznan ugled, se kaže iz dneva v dan, ko se druga goriška košarkarska društva, ki nas še nekaj let nazaj niti povohala niso, na nas obračajo za sodelovanja. Upam si celo trditi, da je naš podmladek v primerjavi z drugimi sredinami zavidanja vreden.
Seveda ni vse en sam blisk in sijaj – srečujemo se tudi s težavami, kot se to dogaja v vsaki omembe vredni dejavnosti. Le pomislimo na primer na možne dolgoročne posledice virusne okužbe, za katere se danes morda niti še ne zavedamo.
Povsem razumljivo je torej, da je to čas negotovosti, v katerem se moramo še bolj kot prej organizirati in se drug drugega podpirati.
Dva izmed ciljev, ki sem si jih zastavil pred šestimi leti (danes se namreč izteka moj tretji mandat v vlogi predsednika), sta povečanje obsega delovanja in boljša organiziranost društva. Mislim, da smo glede teh dveh točk na dobri poti, vem pa, da je treba še veliko postoriti.
Kar se tiče ženske košarke, smo že v lanski sezoni pričeli sodelovanje z Dinamo. Cilj obeh sodelujočih društev je seveda ta, da zanimanje za košarko med žensko publiko narase in da bomo v bodočnosti torej zmožni sestaviti vsako društvo svojo ekipo. Gre torej za projekt, ki je v teku in ki ga z zanimanjem spremljamo.
Glede popestritve naše ponudbe, kot je mnogim znano, smo že predlanskim zagnali šahovsko šolo za osnovnošolce pod vodstvom mednarodne šahovske mojstrice Kiti Grosar iz Nove Gorice. Žal v tej sezoni nam ni uspelo obnoviti ponudbe, nadejamo pa si, da bomo priložnost za to imeli v prihodnji sezoni.
Kot sem že večkrat poudaril, pri našem društvu ne treniramo le športnikov, temveč pripomoremo k vzgoji oseb, ki bodo v prihodnosti zahajale v gledališče, postale odborniki kakega društva, podpirale slovenski tisk in se družile v drugih slovenskih organizacijah ali ustanovah – ker šport ni le šport, je istočasno tudi vzgoja. Korektnost in športni duh naj bosta torej še naprej načeli, na katerih naše društvo sloni, tako na igrišču kot izven njega.
Naj v mojem poročilu še posebej poudarim dobre odnose, ki jih imamo s Slovenskim Dijaškim domom Simon Gregorčič, s katerim sodelujemo že veliko let in s katerim bomo seveda še naprej sodelovali.
Za zaključek bi se rad zahvalil tudi Kulturnemu domu in predsedniku Igorju Komelu za podporo, kot tudi Zsšdiju, Skgz-ju, Projektu Jadran, Fundaciji Goriške Hranilnice (Ca.Ri.Go) in celotnemu našemu športnemu in upravnemu kadru, ki prav tako omogoča, da športne sezone iz leta v leto izpeljemo učinkovito.
Zahvaljujem se vsem za podporo in pomoč in želim novemu odboru društva Ašz Dom še naprej čim več uspeha v bodočnosti.

 

Redni občni zbor AŠZ Dom

Foto: David Ambrožič