Na Stadionu 1. maja v Trstu so se učenci osnovnih šol Grbec-Stepančič iz Škednja, Širok-Ribičič iz Sv. Jakoba in Finžgar iz Barkovelj, v sklopu Skokičinega vrtiljaka, poigrali z žabico Skokico. Projekt ZSŠDI, ki je v prejšnjih dneh obiskal že štiri ravnateljstva od Doline do Špetra Slovenov in od Gorice do Nabrežine, se je tokrat ustavil v središču Trsta. Otroci so lahko preizkusili svoje športno znanje na šestih krožnih postajah in v igri med dvema ognjema ter zaplesali na notah športne himne Skupaj zmoremo. Kljub odsotnosti dveh šol, zaradi stavke neučnega osebja, je prireditev lepo uspela in naletela na veliko navdušenje vseh udeležencev. Vsi otroci so ob zaključku prireditve prejeli Skokičin kartonček ter spominski trakec ZSŠDI – Skupaj zmoremo.
Pozdravni nagovor predsednika ZSŠDI, Ivana Peterlina
Spoštovana ravnateljica, dragi učitelji, vaditelji in predvsem dragi učenci!
Z največjim veseljem pozdravljam ta naš skupni športni dogodek, da je končno stekel – letos prvič – ta naš skupni Skokičin vrtiljak. In res je ta vrtiljak nekaj našega skupnega, saj imamo vsi radi šport, vsi radi tekmujemo, vsi se radi preizkušamo. Lepo vas je bilo gledati na raznih postajah, a povsem navdušen sem nad vašim plesnim prikazom.
Odplesali ste našo športno himno: Skupaj zmoremo. Pomislite! V dveh samih besedah – skupaj zmoremo – je skrita velikanska resnica. Če smo sami, smo nedvomno bolj šibki in veliko več dosežemo, če se povezujemo, če imamo okrog sebe prijatelje, če nekaj gradimo skupaj. V naših športnih društvih mi vsi globoko verjamemo v to in smo prepričani, da je to prava pot. In prav zato smo si tudi kot geslo izbrali besedi skupaj zmoremo.
Tudi danes smo se na lastne oči lahko prepričali, da imate šport vsi radi in da ste vsi na vseh področjih zelo uspešni. Skratka: vi vsi ste pravi športniki! Imejte radi šport in udejstvujte se tudi na tem področju, saj je cela vrsta slovenskih društev, ki so vam blizu, ki vas vabijo v svojo sredo in ki vam lahko ponudijo marsikaj.
A ne pozabite nikoli na nekaj bistvenega. Na tem svetu ni samo zabava in ni samo šport! Učite se, poslušajte in ubogajte svoje učitelje! Ko vam govorijo o tem, da se morate doma učiti in se pripravljati iz dneva v dan, ne govorijo v prazno. Imajo popolnoma prav. Brez znanja ne pride nihče nikamor. Če hočete v življenju postati nekaj pomembnega, potem res ni druge izbire kot ta, da se veliko učite. A obenem se predajte tudi drugim aktivnostim: petju, plesu, glasbi in igranju na odru. Pa tudi športu! Vse to, da boste pametni, zdravi in lepi!
Vi fantje spoštujte sošolke in vi dekleta spoštujte svoje sošolce. Bodite med seboj prijazni in imejte za vsakogar vedno lepo besedo. In spomnite se ob vsakem koraku na veliko resnico, ki je skrita v samo dveh besedah: da … skupaj zmoremo!






























