FORNI DI SOPRA – Karnijski smučarski center Forni di Sopra je bil v nedeljo, 14. februarja prizorišče 5. Izvedbe tekme za tečajnike »Kekec na smučeh«, ki jo vsako leto v februarju prireja Smučarski klub Devin v sodelovanju z ZSŠDI.

Letos je organizator poskrbel za novost, in sicer mednarodnost pobude, podobno kot sta Primorski smučarski pokal in Pokal prijateljstva ter povabil k udeležbi smučarske klube notranjsko primorske regije, hrvaške in koroške klube, ki nudijo svojim članom tečaje smučanja. Tekma pa je žal sovpadala z množičnimi zimskimi šolskimi počitnicami in so se zaradi tega številni klubi opravičili, koroški klubi pa so prav v nedeljo priredili tekmo za Koroški smučarski pokal.

Med slovenskimi klubi je vsekakor SK Snežnik prijavil dva tekmovalca, medtem ko je treba zabeležiti, da je med zamejskimi klubi le ŠD Mladina prijavilo tekmovalko. Škoda, ker je to lepa priložnost, da otroci ob tečajih smučanja preizkusijo tudi obvladanje zavojev med koli brez vsakršnih agonističnih ambicij, ampak predstavlja to zabavo in samozavest ter navsezadnje tudi prijetno druženje, vsaj po pričevanjih številnih udeležencih nedeljskega Kekca.

Naj zabeležimo, da je bilo na startu skoraj 100 tekmovalcev, največ je bilo Devinovih tečajnikov, nato so sodelovali nekateri učenci osnovnih šol devinsko-nabrežinske večstopenjske šole, in sice šole Jurčič iz Devina, Stanko Gruden iz Šempolaja, Šček iz Nabrežine. Toi so udeleženci projekta Šola Šport z jesenskimi tečaji na plastični stezi in ki jim je SK Devin ponudil ugoden paket za 3 celodnevne izlete s tečaji na snegu v šolskem urniku. Naj dodamo, da sta na tekmi sodelovali tudi dve skupini, ki imata več dni na snegu z dodatnim utrjevanjem smučarske tehnike, to sta skupini Baby Sprint Devin z najmlajšimi in skupina Fanjski z večjimi otroci.

Na progo Cimacuta so se Devinovci pripeljali z dvema avtobusoma ter številnimi avtomobili in si takoj po prejemu startnih številk podali na ogled proge in medtem je začelo močno snežiti in sneženje je žal spremljalo celoten potek prireditve vse do nagrajevanja, ki so ga morali izpeljati pod plastično stezo.

Veleslalomska proga je obsegala 20 veleslalomskih vratic in velika večina je startala z vrha proge, ki je bila po zaslugi operaterjev Promotur Turismo FVG lepo pripravljena.

Najprej so startali kot predtekmovalci Dečki / Naraščajniki združene ekipe ZSŠDI, ki so ravno v zgodnjih jutranjih urah trenirali na stranski progi. Nato pa so startali vsi ostali od najmlajših letnika 2010 vse do edinega tekmovalca letnika 2000.

Na koncu je bil na vrsti nižji start za začetnike in skupino najmlajših Snežinka, ki so izpeljali le nekaj vrat in previdno privozili skozi ciljno črto.

Po kosilu je pod plastično streho potekalo nagrajevanje, kjer je vse udeležence pozdravil predsednik Dario Štolfa in pohvalil vse otroke za sodelovanje. Tudi načelnica smučarske komisije ZSŠDI Sabina Slavec je pozdravila in čestitala za organizacijo te pobude, medtem ko se je odbornik za šport Občine Devin Nabrežina Andrej Cunja z dopisom zahvalil Smučarskemu klubu Devin za organizacijo projekta Šola Šport in poudaril, da Občinska uprava verjame v športno in zlasti socialno vrednost te pobude in jo z znatnim finančnih prispevkom tudi podpira z upanjem, da se ta srečna zgodba ne bo zaključila.

S plišastimi ovčkami Benetton in priložnostno kolajno so bili nagrajeni prav vsi udeleženci, medtem ko so tečajniki SK Devin prejeli diplomo za opravljeni tečaj smučanja, osnovnošolci devinske, šempolajske in nabrežinske šole pa so prejeli tudi lićno priznanje za sodelovanje pri projektu Šola Šport. Nagrajevali so mladi tekmovalci Caterina Šinigoi, Chiara Valdemarin, Nikola Krpan, Alan Taučer in Enrico Slavich, ki so nastopili kot gostje letošnjega Kekca.

Zahvala za uspešnost pobude gre vsem otrokom, staršem, učiteljem in spremljevalcem, pa tudi društvenim odbornikom, ki so kljub obilnemu sneženju, izpeljali 5.izvedbo »Kekca na smučeh«.

Foto