FORNI DI SOPRA – AŠD Mladina je uspešno priredila 34. Zamejsko smučarsko prvenstvo, ki sodi v okvir manifestacij ob 40-letnici društva. In prav kriško društvo je na tej zamesjski smučarski prireditvi doseglo pravo zmagoslavje. V članski konkurenci je nova zamejska prvakinja Veronica Tence, zamejski prvak pa je Ivan Kerpan, oba Mladinina člana. Tudi v mladinski konkurenci je slavil zmago Mladinin predstavnik, to je Jan Sedmak, medtem ko je zamejska mladinska prvakinja Brdinina prestavnica Petra Kalc. Najhitrejša je bila Petra Kalc.
Mladina je tudi posegla po prvem mestu tako v članski kot mladinski konkurenci.
Vrstni red za prva tri mesta
Mladinci: 1. Jan Sedmak (Mladina), 2. Luka Sedmak (Mladina), Ivan Santagatti (Mladina)
Mladinke: 1. Petra Kalc (Brdina), 2. Petra Bellafontana (Mladina), 3. Anja Glavina (Devin)
Člani: 1. Ivan Kerpan (Mladina), 2. Jan Ostolidi (Brdina), 3. Albert Kerpan (Mladina)
Članice: 1. Veronica Tence (Mladina), 2. Ara Bevčar (Spdg), 3. Francesca Fantini (Spdg)
Društva: 1. Mladina
Sodniški odbor:
glavni sodnik: Rado Šuber, vodja tekme: Ennio Bogatez, vodja proge: Elvio Antoniacomi, ciljni sodnik: Edvin Guštinčič, postavitelj proge: Giampiero Schneider; zdravniška služba: dr. Alessandro (Alex) Tence.
Lestvice (pdf):
– 2_MANCHE_Classifica_Finale
– Classifica_Finale_COMPATTA
– Classifica_Finale_ESTESA
– Classifica_societa_GIOVANI
– Classifica_Societa_TUTTI
Pozdravni nagovor predsednika ZSŠDI, Ivana Peterlina
Predragi smučarji!
Ko sem vozil skozi dolino, pa potem spet v hrib in še naprej po tej čudoviti že pomladansko obarvani naravi, sem intenzivno razmišljal, kaj naj pravzaprav ob sklepnem delu tega našega prvenstva sploh povem! In šinila mi je v glavo misel, da: “saj res, to je naše prvenstvo in to že 34. po vrsti”! Kako impozantna številka! V vseh teh letih se je v boj za osvojitev najrazličnejših naslovov – od najmlajših kategorij pa do prestižnega naslova našega absolutnega prvaka tako v ženski kot v moški konkurenci – med količke pognalo na stotine naših tekmovalcev! In vedno in vsakič je bila ta naša tekma zelo občutena, doživeta, včasih tudi zabeljena s kakšnim polemičnim tonom, a venomer življenjska. Skratka: naša!
In prav zato je moja prva misel usmerjena prav v ta pojem! Te naše tekme ne smemo nikakor izpustiti iz rok in ne smemo se ji odpovedati. Ostati mora naša in navzven mora odmevati kot pečat našim zimskim športnim stremljenjem.
Vem! Strinjam se z vami, ko boste sedajle sami pri sebi razmišljali in rekli, da je zelo lahko nekaj govoriti, postaviti nekaj takega na noge, pa zahteva velik napor, veliko energij in ogromno truda! Saj vem tudi sam, da je tako. A da obrnem strani nekoliko drugače: vi vsi, ki se preizkušate z organizacijo takih tekmovanj, prav dobro veste, čemu greste naproti, tu pa tam zagodrnjate in na glas prisegate, da je to bilo zadnjič, a ko se pojavi nova priložnost, ste zopet tam, ponovno spravite breme organizacije na svoja ramena, ponovno se trudite in kljub vsemu imate ponovno nasmeh na ustih. Samo en razlog je, da vse to počnete. Razlog tiči v tem, da imate smučanje neznansko radi in da vse to delate samo zato, da bodo vse generacije imele nekaj od tega.
Tokrat je na vrsti Mladina! Svoja praznovanja 40 letnice obstoja društva je znala spojiti tudi z brezhibno organizacijo te današnje manifestacije. Mladina: iskrene čestitke za okrogli jubilej in javna zahvala za ves vloženi trud v organizacijo letošnjega prvenstva. Prav nič ni bilo podarjeno, kvečjemu odvzeto. Kot v neke vrste kriminalki se je vreme poigravalo z vami in vam metalo polena pod noge. A vztrajnost, trma in dobra volja so resnično vedno poplačane! In tako je bilo tudi z vami! Pripravili ste nam krasen dan in spravili v naše športne anale tudi slavnostno obarvano 34. izvedbo. Še enkrat: iskrena hvala!
Pa še eno misel bi rad izrazil. Rad bi se s tega mesta tudi javno zahvalil vašemu motorju, ki je vedno prižgan in ki ne pozna odmora! Govorim seveda o Enniu Bogatzu. Lahko vam povem, da sem imel prav v tem obdobju veliko priložnosti, da sem ga lahko občudoval, s kakšno zagnanostjo se je loteval organizacije prvenstva in koliko skrbi je imel, da bi se ja vse izteklo kar najbolje! Koliko truda, koliko dela, koliko ur svojega prostega časa je Ennio vložil v organizacijo: ogromno! Zato, Ennio, hvala lepa za vse. Vsem vam pa iskreno posredujem svoje globoko prepričanje, da dokler bomo imeli v naši sredi take navdušence in take amaterske – profesionalce, se nam bodočnosti res ni treba bati.
Bodimo prežeti s pozitivno energijo, bodimo veseli in z zaupanjem zrimo v prihodnost. Mladini želim, da bi se že od danes naprej začela pripravljati na svojo 50 letnico in ji kajpak za zdajšnji jubilej – v imenu vsega nešega slovenskega športa – še enkrat iskreno čestitam!
Vsem vam, ki ste se spustili med količke, pa hvala! Iskrena hvala, ker vam je naš slovenski šport še vedno tako zelo pri srcu, hvala, ker ste tekmovali v pravem duhu fair playa, hvala, ker ste vi vsi pripravili izjemen športni dan, ki se je prelevil v naš praznik kot si ga lahko vsi mi samo želimo! Imejte se še naprej lepo in vsi skupaj zaploskajmo čisto vsem: zmagovalcem in poražencem. Brez enih tudi drugih ni! Predvsem pa nikoli ne pozabite, da samo “Skupaj zmoremo!”





























































































































































