ABETONE – V sredo, 6. aprila sta tekmovala na državni fazi Ostržka na smučeh tudi predstavnika Mladine Luka Sedmak in Brdine Petra Kalc, ki sta letos trenirala v skupini s skrajsanim programom in sicer sta opravila 30 snežnih dni! Od tega sta samo 7 dni vadila vožnjo med količki, vse ostale dni pa sta vadila tehniko smučanja na prosto! Trenirati sta začela v začetku decembra , ko so v deželi uspeli umetno zasnežiti proge! Kljub temu se jima je uspelo kvalificirati na državno fazo Ostržka na smučeh. Luka Sedmak se je med letniki 2003 uvrstil kot 3. in Petra Kalc kot 4. tekmovalka letnika 2003! To je bila za njiju zelo lepa in spodbudna novica, da sta kljub veliko manjžemu številš snežnih treningov, vendar pod budnim očesom trenerja Ivana Kerpana na dobri poti!
Pot na državno fazo je bil za Luka Sedmak to prva tovrstna smučarska izkušnja, za Petro Kalc pa že četrta!
V skupini s skrajšanim programom so poleg omenjenih dveh trenirali in uspesno tekmovali na tekmah Primorskega smucarskega pokala, Tržaškega prvenstva, Zamejskega prvenstva in deželni tekmi v veleslalomu še Ivan Santiagati, Petra Bellafontana, Francesco Lopreiato, Maj Sedmak in Liam Skerk!
7. aprila 201623























