Slovenščina
Italiano
Slovenščina
English
Iskalnik

Smučanje, “Ostržek na smučeh” na Piancavallu: naši so se na deželni fazi odlično odrezali

PIANCAVALLO – V nedeljo se je na progi Busa grande v Piancavallu odvijala deželna faza tekmovanja “Ostržek na smučeh”. V lepem vremenu in na dobro pripravljeni progi se je preko 350 tekmovalcev kosalo za uvrstitev na državno fazo tekmovanja. Poleg združene tekmovalne ekipe BDM pod vodstvom trenerjev Mateja Štolfo in Jerneja Skoka za baby-je in miške ter Aleša Severja za dečke in naraščajnike, so v nedeljo v Piancavallu tekmovali tudi drugi tekmovalci Mladine in Brdine, ki letos opravljajo skrajšani smučarski program pod vodstvom trenerja Ivana Kerpana.
Med najmlajšimi baby1, je z veliko prednostjo dveh sekund in časom 52,10 zmagal Emil Kerpan, z zaostankom 3,72 se je Maj Sedmak uvrstil na 4. mesto.
V kategoriji baby2 se v finale ni uspelo uvrstiti Sudano Julianu (11.) in Francescu Slavichu (20.). Prav tako je finale zgrešila s 17. mestom Tea Strani.
Pri miškah je le za 31 stotink sekunde spodletelo Gaii Del Latte, ki se je vseeno uvrstila na odlično 6.mesto. V isti kategoriji je bila Anja Glavina 21. Po dobrem začetku sezone se ni uspelo uvrstiti v finale Maksu Skerku (9.) in Luki Žetku (13.). Francesco Lopreiato se je uvrstil na 14. mesto.
V starejših kategorijah (dečki/naraščajniki) odpotuje na finale v Abetone Caterina Sinigoi, ki se je zelo približala zmagovalki in na koncu osvojila 3. mesto, Petra Kalc pa je bila z zaostankom 2,40 uvrščena na 7. mesto. Pri dekletih se je Chiara Valdemarin uvrstila na 18. mesto, Bellafontana Petra pa 21. Pri fantih so se odlično odrezali in si zaslužili finale Nikola Kerpan (5.), Alan Taucer (8.) in Luka Sedmak (10.). Na Abetone ne bosta odpotovala Enrico Slavich (21.) in Ivan Santagati (28.).

foto Aleš Sever

Foto