Za smučarje združene ekipe “BDM” se je z “Ostržkom na smučeh” zaključila letošnja smučarska sezona. Trije izmed petih predstavnikov te ekipe so se kvalificirali na to najštevilčnejšo prireditev, na kateri se zberejo najboljši smučarji in smučarke iz cele Italije. V kategoriji deklic je nastopilo 150 tekmovalk, pri dečkih pa jih je bilo celo več kot 200. Caterina Sinigoi je na koncu zasedla zelo dobro 27.mesto, Nikola Kerpan pa je bil 47-i. Dobro je smučal tudi Alan Taucer, ki se je prvič udeležil te prireditve, a je žal padel tik pred ciljem.
Trener ekipe Aleš Sever takole ocenjuje letošnjo sezono.
“Z rezultati sem zelo zadovoljen, predvsem pa s pristopom otrok, ki so ponovno pokazali koliko veljajo v najpomembnejših trenutkih. Caterina bi bila brez ene večje napake sigurno uvrščena še nekoliko višje in tudi Nikola je tekom cele proge delal manjše napake. Napake pa se dela, ko si hiter in to vedno ponavljam tudi otrokom. Zato jima ni kaj očitati, saj sta verjetno razumela, da je potrebno na vsaki tekmi napasti na vso moč.”
Caterina in Nikola sta bila med letniki 2003 najboljša izmed tekmovakcev, ki so zastopali deželo FJK na tem tekmovanju. Caterina je ponovno potrdila, da spada med najboljših 10 deklic (2003) v Italiji, saj se je tokrat uvrstila na 7. mesto. Z odličnim nastopom pa je presenetil tudi Nikola, saj se je med letniki 2003 uvrstil na zelo visoko 10.mesto.
“Upam, da je to za njiju dodatna vzpodbuda, da se bosta v prihodnosti še bolj trudila. Še posebej zato, ker bo prihodnje leto nekoliko lažje. V letošnji sezoni sta prestopila v višjo kategorijo. Spremenil se je način treniranja, spremenila se je zahtevnost postavitev, proge so bile strmejše in daljše in tekmovali so proti leto starejšim tekmovalcem. Vesel sem tudi zato, ker se bodo lahko tudi drugi člani ekipe v prihodnji sezoni primerjali z njima, saj bosta predvsem na deželnem nivoju spadala verjetno v sam vrh. Če potegnem črto na koncu sezone, sem z rezultati, predvsem pa s tehničnim znanjem zelo zadovoljen. Tekom sezone je prihajalo do manjših nihanj, v glavnem pa so vsi otroci zelo napredovali in se že veselim začetka nove sezone v kateri bo ekipa tudi številčnejša. Po predstavitvi programa za prihodnjo sezono bomo po vsej verjetnosti odšli takoj na ledenik, saj ga zaprejo že v začetku meseca maja. Potem pa bo sledil daljši odmor.”























































