DOLINA – V četrtek, 25. februarja je v športnem centru Klabian v Dllini potekale tradicionalne Zimske športne igre za dolinske onovne šole, ki se ga je udeležilo približno 200 učencev in učenk. Prisotne so bile šole iz Doline, Boljunca, Boršta, Domja, Ricmanj in Milj. Najprej so se v poligonu pomerili otroci od 1. do 3. razreda, nakar so  učenci in učenke 4. in 5. razredov igrali  šest tekem v igri med dvema ognjema. Navdušenje tako na igrišču kot na tribunah je bilo veliko. Prireditev je povezovala Barbara Gregori.

Tiskovno sporočilo

Večstopenjska šola Josip Pangerc Dolina

DRUGI ZIMSKI ŠPORTNI DAN

Na drugih zimskih športnih igrah Večstopenjske šole Josipa Pangerca iz Doline so sodelovali učenci šol Albina Bubnič iz Milj, Mare Samsa in Ivana Trinka Zamejskega od Domja in iz Ricmanj, Prežihovega Voranca iz Doline in Mačkolj in učenci Frana Venturinija iz Boljunca in Boršta.

Športno prireditev »Zimske športne igre« so omogočili italijanski CONI, Ministrstvo za izobraževanje, komisija za paraolimpijske športe Italije in lokalno športno društvo AŠD BREG.

Učenci Večstopenjske šole J. Pangerca so se danes pomerili v različnih gibalnih aktivnostih. Učenci 1., 2. in 3. razreda vseh šol so v prvem delu zimskih iger tekmovali v poligonih. Sledila je uradna otvoritev iger s pozdravi ravnateljice Fiorelle Benčič in predsednika AŠD Breg Valterja Mocorja. Nadalje so sledila tekmovanja 4. in 5. razredov v igri Med dvema ognejema. Zaključna tekma za prvo in drugo mesto in nagarajevanja današnjega poligona pa bodo meseca maja ob zaključku pomladanskega športnega dne.

Večstopenjska šola Josipa Pangerca že več let ponuja svoji osnovnošolski populaciji ustrezno vodene gibalne programe, saj je prepričana, da je redno ukvarjanje s športom izrednega pomena za vsestranski razvoj otroka, trenutek sprostitve in kompenzacije negativnih učinkov večurnega sedenja in se ob temu poslužuje in naslanja na strokovne kadre.

Zdravo gibanje naj bo vodilo za uspeh in oblikovanje vsestranskega učenca.

Športno društvo Breg je vsestransko prisotno v občini Dolina in goji več dejavnosti: nogomet, odbojko, košarko, rekreacijo za odrasle in telovadbo za malčke.

Vsem prisotnim, ki so aktivno pripomogli k izvedbi drugega zimskega športnega dne, učencem, športnim referentom, učiteljem, ravnateljici Fiorelli Benčič, predsedniku predsedniku društva Breg Valterju Mocorju, Ambrožu Peterlinu in Irini Pertot, gre naša iskrena zahvala, da je bil današnji športni dan uspešen.

Športni pozdrav vsem na naslednjem srečanju meseca maja v geslu Skupaj zmoremo!

foto Lako

Foto